جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری نشست علمی ویژگی‌های شخصیتی آیت الله میرزا حسن کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست علمی ویژگی‌های شخصیتی آیت الله میرزا حسن کرمانشاهی

برگزاری نشست علمی ویژگی‌های شخصیتی آیت الله میرزاحسن کرمانشاهی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری نشست علمی ویژگی های شخصیتی آیت الله میرزا حسن کرمانشاهی در استان خبر داد.

ابراهیم رحیمی زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ویژگی های شخصیتی میرزا حسن کرمانشاهی، او را عارفی وارسته، شاعر، متکلم معاصر و فیلسوفی کم نظیر دانست و از برگزاری نشست علمی ای با موضوع بررسی ویژگی های شخصیتی این عارف برجسته کرمانشاهی خبر داد.

وی افزود: این نشست با حضور دکتر منوچهر صدوقی سها، (نویسنده، پژوهشگر، عرفان‌پژوه، فیلسوف و حقوق‌دان ایرانی) برگزار می شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه زمان برگزاری این نشست را روز یکشنبه ۱۶ آبان و مکان برگزاری آن را تالار وحدت دانشکده فرهنگ و هنر علمی کاربردی واقع در میدان جلیلی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه میرزا حسن کرمانشاهی افتخار این خاک گهر خیز است، از تمامی فرهیختگان استان دعوت کرد تا در این نشست حضور داشته باشند.

رحیمی زنگنه بار دیگر اشاره ای به شخصیت میرزا حسن کرمانشاهی داشت و افزود: وی فیلسوف معاصر و از عرفای برجسته استان و کشور بود که ملقب به خاتم الحکما المشائین و استاد بسیاری از فلاسفه پس از خودش است.

وی تصریح کرد: دکتر منوچهر صدوقی سها استاد فلسفه دانشگاه تهران و حوزه علمیه و داماد علامه محمد تقی جعفری، کسی است که او را بیشتر از هر کس دیگر می شناسد.

لذا از این استاد عالیقدر دعوت کرده ایم تا در قالب یک نشست علمی ابعاد شخصیتی و علمی میرزا حسن کرمانشاهی را بیشتر تشریح کند.