رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری نمایشگاه توانمندیهای ایران در بغداد با محوریت کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه توانمندیهای ایران در بغداد با محوریت کرمانشاه

برگزاری نمایشگاه ایران در بغداد

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از برپایی نمایشگاه توانمندیهای ایران در بغداد با محوریت استان کرمانشاه خبر داد.

کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، برگزاری نمایشگاه توانمندیهای کرمانشاه در عراق را از مهمترین اقداماتی دانست که می‌تواند موجب معرفی پتانسیل‌های کرمانشاه در عراق و افزایش مبادلات تجاری استان شود.

وی ادامه داد: در همین راستا همواره نمایشگاه‌های متعددی از توانمندیهای کرمانشاه و حتی کل کشور در استان‌های مختلف عراق برگزار شده‌ است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به نمایشگاهی که قرار بود امسال در سلیمانیه عراق برگزار شود، عنوان کرد: با توجه به شرایطی که در عراق وجود دارد احساس کردیم تولیدکنندگان ما تمایلی برای حضور در این نمایشگاه ندارند و به همین دلیل نمایشگاه سلیماینه لغو شد.

کاشفی با بیان اینکه نباید حضور ما در عراق تنها به مناطق کردنشین محدود شود، بر لزوم برپایی نمایشگاه‌ها و تعامل با مناطق مرکزی و جنوبی عراق تاکید کرد.

وی افزود: در سفر اخیری که به عراق داشتیم علاوه بر دیدار با روسای اتاق‌های بازرگانی استان‌های مختلف عراق، با مدیرعامل نمایشگاه بغداد نیز دیدار کردیم و در این دیدار موافقت اولیه برای برپایی نمایشگاه توانمندیهای ایران در بغداد با محوریت کرمانشاه به امضا رسید.

به گفته این مسئول برای توافق نهایی باید مجوزهای لازم از سازمان توسعه تجارت کشور اخذ شود.

کاشفی ابراز امیدواری کرد ظرف یک ماه آینده بتوان قرارداد این نمایشگاه را نهایی کرد.

وی در خصوص زمان برگزاری این نمایشگاه نیز یادآوری کرد: دو تاریخ پیشنهاد شده که تاریخ اول دهه ابتدایی خرداد و تاریخ دوم همزمان با اکسپوی عراق می‌باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاریخ دوم را مناسب‌تر دانست و افزود: در زمان اکسپوی عراق همه کشورها حضور دارند و ایران می‌تواند یک پاویون اختصاصی داشته ‌باشد.