رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در کرمانشاه

برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی باتنوع کم‌ نظیر تولیدات سنتی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی با تنوع کم‌نظیر تولیدات سنتی در کرمانشاه خبر داد.

پروانه حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: نهمین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استانهای سراسر کشور از 29 شهریور ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه 5 روزه بوده و تا دوم مهر ماه به طول خواهد انجامید.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تلاش مان بر آن است که در این نمایشگاه سراسری، تنوع خاصی از رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی را به نمایش عموم مردم استان بگذاریم.

حیدری تصریح کرد: برای این نمایشگاه 115 غرفه در سالن های تاق بستان و بیستون مجموعه نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه در نظر گرفته ایم که 60 غرفه به 30 استان کشور و 55 غرفه به هنرمندان و صنعتگران استان اختصاص می یابد.

وی تاکید کرد: به صنعتگران و هنرمندان برجسته هر کدام از استانهای مختلف کشور دو غرفه اختصاص یافته است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این نمایشگاه در روزهای عادی از 10 صبح تا 10 شب دایر است و در روزهای تعطیل نیز از ساعت 16 تا 22 دایر خواهد بود.

حیدری یادآور شد: در حال حاضر هنرمندان و صنعتگران استان کرمانشاه در قالب 60 رشته مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی مشغول فعالیت هستند که عمده‌ترین آنها گیوه بافی، گلیم بافی، ساخت سازهای سنتی، ابزار آلات فلزی، معرق و منبت و ... می باشد.

وی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی بازار فروش و صادرات صنایع دستی با همکاری اتاق بازرگانی استان کرمانشاه به عنوان برنامه های جنبی این نمایشگاه سراسری یاد کرد.