رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری هجدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری هجدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان کرمانشاه

برگزاری هجدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان

هجدهمین مانور زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور صبح امروز در مدارس استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با حضور در این مانور به اهمیت نقش مردم در پیشگیری و کاهش اثرات سوانح طبیعی اشاره و هدف از برگزاری مانور در مدارس را آگاهی بخشی و ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان برای محافظت در مقابل وقوع زلزله عنوان کرد.

نیک کردار شعار امسال مانور زلزله و ایمنی را مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور عنوان کرد و گفت: با توجه به پراکندگی مدارس در نقاط مختلف شهرهای استان می توان از آنها به عنوان پایگاههای خوبی در هنگام بحران استفاده کرد که در استان کرمانشاه 152 مدرسه به این منظور انتخاب شده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که دانش آموزان هم نسبت به ایمنی خود در محیط خانه و مدرسه به عنوان خانه دوم خود آمادگی لازم را داشته باشند و هم بتواند نقشی موثر را در جامعه ایفا کند.

نیک کردار افزود: برگزاری این مانورها می تواند نقطه عطفی در بحث ارتقای آمادگی مردم و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله از سطح محلی تا ملی باشد که بخش‌هایی از آن در مانور زلزله امسال نیز اجرا خواهد شد.

هجدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با مشارکت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان دانش آموزی، جمعیت هلال احمر، سازمان صدا و سیما و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران برگزار شد.