جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت از تالاب هشیلان در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت از تالاب هشیلان در کرمانشاه

به مناسبت روز جهانی تالاب ها امروز دوشنبه کارگاه آموزشی حفاظت از تالاب هشیلان با حضور سازمانهای مردم نهاد در اداره کل حفاظت از محیط زیست استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان هدف از برگزاری این کارگاه را ریشه یابی مسایل و مشکلات تالاب هشیلان و یافتن راهکار بهسازی و نگهداری آب و محیط زیست اعلام کرد و گفت: در این کارگاه نحوه خدمات دهی، زیباسازی، جلوگیری از آسیب های احتمالی به تالاب مانند آتش سوزی و استفاده از جاذبه های توریسم تالاب توسط کارشناسان محیط زیست مورد بررسی قرار می گیرد.

باقرآبادی جذب توریسم و گردشگران تالاب هشیلان را یکی از موضوعات مورد بحث این کارگاه عنوان کرد و افزود: برای آموزش بازدیدکنندگان و مردم بومی اطراف تالاب و برای حفظ و احیای تالاب و نگهداری از زیستگاه و محیط زیست پرندگان، ساختمانی در جوار این تالاب در دست ساخت است.

لازم به ذکر است این کارگاه توسط نهادهای مردم نهاد و دوست داران محیط زیست، جوانان و کشاورزان محلی با حمایت اداره محیط زیست استان به منظور حفاظت از این تالاب برگزار شده است.

تالاب هشیلان کرمانشاه با 110 جزیره و برکه کوچک و بزرگ، 2 هزار و 20 هکتار مساحت دارد و یکی از منحصر به فرد ترین تالاب های غرب ایران است.