سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری کارگاه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کارگاه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان

کارگاه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان برگزار شد

کارگاه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری میان آموزش و پرورش و بهزیستی در کرمانشاه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگاه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان امروز پنجشنبه در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری میان آموزش و پرورش و بهزیستی و باهدف ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس با حضور مدیر کل بهزیستی استان و ۳۰ نفر از معلمان در کرمانشاه آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه دارد.

رضائیان، رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در ۱۰ مدرسه استان برگزار می‌شود، افزود: برای مربیان شرکت کننده ۲۴ ساعت آموزش ضمن خدمت تعریف شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کرمانشاه نیز در این کارگاه گفت: نگاه نرم افزاری در طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان مورد تاکید است و باید به مقوله آسیب‌های اجتماعی بیشتر توجه شود.

سلمان محمدی با اشاره به خطرات روانی و جسمی نقض هنجارهای اجتماعی گفت: در برابر آسیب‌های اجتماعی دو نگاه نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد و نگاه نرم افزایی برخلاف نگاه سخت افزاری که مجازات محور است، ریشه یابی چرایی هنجارشکنی را در دستور کار دارد.

محمدی با تاکید بر لزوم ارتقا دانش و آگاهی دانش آموزان با مهارت‌های اجتماعی گفت: هر تغییری که در جامعه رخ دهد باید از کانال آموزش و پرورش شروع شود. وی همچنین بیان کرد: هیچ جایی از آسیب اجتماعی در امان نیست اما نوع آسیب‌ها در محلات مختلف متفاوت است.