سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بسیاری از جانبازان و ایثارگران برای احراز وضعیت جانبازی خود مشکل دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیاری از جانبازان و ایثارگران برای احراز وضعیت جانبازی خود مشکل دارند

بسیاری از جانبازان و ایثارگران برای احراز وضعیت خود مشکل دارند

مشاور استاندار ایلام در امور ایثارگران گفت: بسیاری از جانبازان و ایثارگران برای احراز وضعیت جانبازی خود مشکل دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، علی عباس شفیعی در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران که با حضور مشاوران استانداران استانهای غربی در امور ایثارگران در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: امروز بحث استخدام مشکل خانواده های شهدا و ایثارگران نیست، بلکه مشکل اصلی آنها این است که جانبازن برای احراز جانبازی خود مشکل دارند.

مشاور استاندار ایلام در امور ایثارگران با بیان اینکه بسیاری از جانبازان و ایثارگران برای احراز وضعیت جانبازی خود مشکل دارند، گفت: تعدادی از این افراد حتی قبل از احراز جانبازی و ایثارگری خود فوت کردند و تعدادی هم تاکنون موفق به احراز جانبازی نشده اند.

شفیعی در ادامه اشاره ای هم به اقدامات صورت گرفته در خصوص استخدام خانواده های شهدا و ایثارگران در استان ایلام داشت و گفت: سال گذشته بالغ بر 240 نفر فرزند شهید در این استان جذب دستگاه های اجرایی شدند.

وی تعداد شهدای استان ایلام را سه هزار  نفر دانست و گفت: این استان در سال های جنگ تحمیلی 12 هزار جانباز و بین دو تا سه هزار نفر مفقود الاثر تقدیم انقلاب کرده است.

به گفته شفیعی استان ایلام 430 کیلومتر با کشور عراق مرز مشترک دارد.

گفتنی است: این نشست با حضور معاون وزیر کشور در امور ایثارگران، استاندار کرمانشاه، مشاوران امور ایثارگران استانداران استانهای غربی و جمعی از مسئولین استان کرمانشاه در استانداری کرمانشاه برگزار شد.