حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

بنده عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بنده عشق

Loading the player...

علي(ع) فرزند ابوطالب ده سال پيش از بعثت  در میان حيرت و تعجب  همگان در حالی که  زنی حامله در حال طواف در گرداگرد خانه خدا بود و  با انگشتان لرزان و قطرات اشك سيل آسا یش که به گونه هایش  مى ريخت ، از خدای خود می خواست تا این زایمان را بر او آسان نماید  در این حال به خواست خدا ديوار كعبه شكافته شد  و سنگ خارا آغوش باز نمود و محلی مامن برای او  شده و این بانوی مومن به آئین ابراهیم خلیل الله به درون کعبه پای نهاد !  و پس از مدتی  انتظار بینندگان این واقعه تاریخی ، همان سنگ خارا  دوباره آغوش باز كرد و فاطمه بنت اسد در حالى كه مولود كعبه را در آغوش داشت بيرون آمد و بدین گونه مولود کعبه متولد شد.  

 پس از شش سال  از بدو تولدش در اثر قحطي كه در مكه اتفاق افتاد بنا به درخواست پيغمبر اكرم (ص) از خانه پدر به خانه پسر عموي خود يعني پيامبر منتقل گرديد و تحت سرپرستي و پرورش مستقيم آن حضرت درآمد.  او اولین کسی بود که پس از اینکه پيغمبر اكرم (ص) به موهبت نبوت نايل شد به او ایمان آورد.  ایشان  پيوسته ملازم پيغمبر (ص) بود و در  همه جنگها كه پيغمبر اكرم شرکت داشت  به همراه او بود ، بجز جنگ تبوك كه آن حضرت او را در مدينه به جاي خود نشانيده بود و در هيچ جنگي پاي به عقب نگذاشت و از هيچ حريفي روي نگردانيد و در هيچ امري مخالفت پيامبر (ص) را نكرد.  

همانطور که همه میدانیم حضرت زهرا (س)  و حضرت علی (ع)   دو  نمونه و الگوهای بارز  " زن و مرد "  از هر نظر  در  عالم هستی بودند بدین مناسبت تولد این دو گوهر کمیاب هستی به نام های  "روز مادر"  و " روزپدر"  نامگذاری شده است.

ویژه برنامه بنده عشق در شب میلاد حضرت علی (ع) با دعوت از مهمانان و آیتم های شاد این شب را در کنار بینندگان همیشگی سیمای استانی زاگرس خاطره انگیز نمود .

سال تولید: بهار 96

تهیه کننده : نسترن ترکمن

کارگردان هنری : رضا عاطفیان

کارگردان تلویزیون : هادی حشمتی

مجری : حامد بهداد نژاد

صدابردار : بابک آقا امیدی

تصویربردار :  مهدی سلیمانی ، صابر کارگر ، رامین دانیالی

دستیار تهیه : کامبیز سهرابی