جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

بنده عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بنده عشق

Loading the player...

وفا از مهمترین صفات انسانی است و معیاری برای شناختن نیکان است. این صفت زمانی پسندیده تر است که انسان نسبت به میثاق خدایی وفادار باشد. وفاداری نسبت به پیشوای معصوم از مهمترین مصداق وفا به میثاق الهی است و حضرت باب الحوائج عباس بن علی (ع) تا پای جان به میثاق خویش وفادار ماند. به طوری که از آن پس در تاریخ تشیع به عنوان مظهر وفا شناخته شده و وفاداری به نام آن بزرگوار مترادف گردیده است.

یکی از مهمترین عنصری که انسان را وادار به دفاع از حق می کند، «غیرت» است. غیرت نیروی محرکه وجود انسان در برابر ستم، ظلم و تجاوز به نوامیس الهی است. آن کس که شعله غیرت وجودش را روشن کرده است، در برابر ناحق بی تفاوت نمی شنید و تا پای جان پیش می رود. گذشته از این، غیرت نشان عفت شخص است و به تعبیر امام علی(ع)، عفت مرد، به مقدار غیرت اوست.

روز جانباز فرصت مناسبی است که نسل امروز ما علاوه بر الگوپذیری از رشادت ها و جانبازی های حضرت عباس(ع) در وقایع دفاع مقدّس و دلاوری ها و شجاعت های جانبازان عزیز و غیرتمند ایران اسلامی به مطالعه بپردازند و درسها و پیامهای زندگی ساز را از متن این تاریخ ماندگار استخراج نمایند.

به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز ویژه برنامه بنده عشق در ساعت 20:00 از سیمای استانی زاگرس تقدیم بینندگان همیشه همراه و جانبازان گرامی تهیه و تولید گردید .

سال تولید: بهار97

تهیه کننده و کارگردان : نسترن ترکمن

کارگردان تلویزیونی : هادی حشمتی

دستیار تهیه : خسرو نوربخشیان

تصویربرداران : مهدی سلیمانی ، سهراب آذین ، رضا قیصری

صدابردار : بابک آقا امیدی