رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

بنیه علمی دانشگاه را با جذب نخبگان تقویت خواهیم کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بنیه علمی دانشگاه را با جذب نخبگان تقویت خواهیم کرد

بنیه علمی دانشگاه را باجذب نخبگان تقویت خواهیم کرد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: بنیه علمی دانشگاه را با جذب نخبگان تقویت خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر نوذر قنبری در دومین نشست مشترک دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با بنیاد ملی نخبگان استان که با حضور رییس بنیاد ملی نخبگان استان و جمعی از نخبگان و مخترعان عضو بنیاد در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1392 و با دستور دکتر میرزاده در پی فاصله گرفتن از درآمد شهریه ای از دانشجو به صورت مطلق است. وی ادامه داد: با صدور دستورالعمل و بخشنامه‌های هر ساله میزان درآمد غیر شهریه ای را اعلام و واحدها در سراسر کشور مکلف به رعایت و اجرای آن هستند.

چنانچه در سال 1395 میزان این درآمد 20درصد در نظر گرفته شده است. رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: بهترین راه برای کسب درآمد غیر شهریه ای، اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری اقتصادی مناسب در این راستا است.

دبیر هیات امنای دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: عزم دانشگاه برای ورود به تجاری سازی ایده‌های نخبگان و تاسیس شرکت‌های اقتصادی دانش بنیان و فراهم ساختن زمینه ورود نخبگان به این عرصه و سرمایه‌گذاری اقتصادی و کسب درآمد از تولید علم، جزم است. وی تاکید کرد: برای این اقدام امکانات مناسب از قبیل مکان های علمی و دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، ظرفیت نیروی انسانی کافی و سامانه های یکپارچه ملی مانند ساها (سامانه آزمایشگاه ها)، شفا (شهرک‌های فناوری)، آزاد اکسپو (فن بازار) و دیگر حمایت های لازم فراهم است.

قنبری خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در 9 واحد و مرکز دانشگاهی با بیش از 180 رشته در مقاطع مختلف کاردانی تا دکتری و بیش از 30 هزار دانشجو سهم قابل توجهی از آموزش عالی استان کرمانشاه را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است: در ادامه نشست نخبگان و صاحبان ایده و طرح‌های تجاری پرسش های خود را در زمینه همکاری با دانشگاه و مشارکت در قالب شرکت های اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری مشترک با رییس دانشگاه و معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان مطرح کردند