رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

بهره‌مندی 129 هزار مسافر نوروزی ازخدمات ایمنی و سلامت هلال احمر کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌مندی 129 هزار مسافر نوروزی ازخدمات ایمنی و سلامت هلال احمر کرمانشاه

بهره‌مندی 129 هزار مسافر نوروزی از خدمات ایمنی وسلامت هلال احمر کرمانشاه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از مراجعه حدود 129 هزار نفر به پست‌های ایمنی و سلامت نوروزی پایگاه‌های هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمدرضا امیریان با اعلام این خبر افزود: طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از 26 اسفند سال گذشته آغاز شد و  تا 15 فروردین سال جاری ادامه داشت.

وی تعداد پست‌های ثابت و سیار ارائه دهنده خدمات ایمنی و سلامت به مسافران نوروزی را 22 پایگاه در سطح استان اعلام کرد.

به گفته این مسئول، 1291 نفر روز نفر مرد  و 165 نفر روز زن برای خدمت‌رسانی به مسافرین نوروزی در این پست‌ها حضوری فعال داشتند.

وی در ادامه از توزیع  46 هزار و 365 نسخه نقشه استان با معرفی مناطق گردشگری، 35 هزار و 569 بروشور نکات ایمنی و سلامت و 21 هزار و 417 مورد سایر محصولات فرهنگی بین مسافرین نوروزی خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به برپایی ایستگاه‌های سلامت در این پایگاه‌ها، خاطرنشان کرد: 25هزار و 262 نفر از خدمات ایستگاه‌های سلامت جهت گرفتن تست خون و قند خون استفاده کردند.

امیریان یادآوری کرد: در این مدت یازده هزار و 100 کودک به فضاهای دوست‌دار کودک هلال احمر مراجعه کردند و 4756 نفر از خیمه‌های نماز استفاده کردند.

وی افزود: همچنین جوانان آموزش دیده هلال احمر در طرح "سحاب" با دوچرخه‌های امدادی در داخل بوستان‌ها و جاهایی که امکان تردد خودروهای امدادی نیست، حضور پیدا کرده و کمک‌های امدادی و فعالیت های فرهنگی را ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه «بی گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم»، شعار طرح ملی ایمنی و سلامت امسال هلال احمر بود، اظهار کرد: راه‌اندازی کمپین نه به تصادفات جاده‌ای در سازمان جوانان هلال احمر زمینه ساز فعالیت فرهنگی عموم مردم برای کاهش تلفات تصادف بود و در این مدت قشرهای مردم، هنرمندان و ورزشکاران هم صدا با مسئولان استان با امضای میثاق‌نامه به این کمپین انسان‌دوستانه پیوستند.