جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بهره برداری از فاز اول مزرعه 200 تنی پرورش ماهی در قفس دریاچه سد زاگرس گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از فاز اول مزرعه 200 تنی پرورش ماهی در قفس دریاچه سد زاگرس گیلانغرب

فاز اول مزرعه بزرگ 200 تنی پرورش ماهی در قفس دریاچه سد زاگرس گیلانغرب به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل شیلات استان کرمانشاه با بیان اینکه فاز اول این مزرعه با اشتغالزایی 15 نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم ظرفیت تولید سالیانه 30 تن ماهی قزل آلا را دارد، گفت: با تکمیل فاز دوم این طرح با اعتبار 30 میلیارد ریال در سال آینده در سطح 10 هزار متر مربع سالیانه 200 تن به تولیدات ماهی قزل آلا سرد آبی از نوع رنگین کمان با روش پرورش در قفس افزوده خواهد شد.

سیدفرزاد افضلی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال آسان و استفاده بهینه از آب سدها در مناطق فاقد سراب و منابع آب رودخانه ای از مزایای طرح پرورش ماهی در قفس است، افزود: پروژه صید وصیادی نیز جهت رها سازی ماهی گرم آبی در سد زاگرس در سطح 394 هکتار با هدف حفظ تولید 100 تن ماهی آزاد در گونه های پرورشی کپور ، با اعتبار 1 میلیارد ریال در دست اجرای شیلات است.

وی تصریح کرد: استان کرمانشاه درحال حاضر دربین استانهای غیر ساحلی در بخش تولید ماهیان گرم آبی رتبه نخست و در بخش تولید ماهیان سردآبی رتبه چهارم کشور را داراست.

شهرستان گیلانغرب با وجود سه سد زاگرس ، سراب و سد مخزنی سه مزرعه پرورش ماهیان سردآبی، گرمابی و خاویاری با ظرفیت تولید سالیانه 177 تن را دارا می باشد.