رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

بهره مندی200 نفر ازبیماران هموفیلی کرمانشاه ازخدمات رایگان هلال احمر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی200 نفر ازبیماران هموفیلی کرمانشاه ازخدمات رایگان هلال احمر

بهرمندی از خدمات هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: در تفاهم نامه ای که با انجمن بیماران هموفیلی استان منعقد کردیم امسال قرار است 200 نفر از این بیماران را تحت پوشش خدمات رایگان خود قرار دهیم.

عادل شفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس این تفاهم نامه بیماران هموفیلی از خدماتی نظیر فیزیوتراپی در دو مرکز فعال استان، مباحث مختلف درمانی و مراقبتی، دارو و ... برخوردار خواهند شد.


وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه هایی که در سال جاری دنبال می کنیم اعزام کاروان های سلامت به مناطق عشایری استان است که امسال قرار است 20 کاروان به مردم خدمت رسانی کنند.

شفیعی یادآور شد: 15 کاروان از این تعداد بزودی به مناطق محروم و دورافتاده اعزام خواهند شد، کاروان هایی که پزشکان متخصص به درمان مردم پرداخته و داروهای مورد نیاز را به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار خواهند داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه یادآور شد: طی سال گذشته 10 کاروان سلامت به مناطق عشایری استان اعزام و بالغ بر150 میلیون ریال داروی رایگان میان آن ها توزیع شد.

وی در پایان با اشاره به وجود کلینیک های جمعیت هلال احمر که با دانشگاه علوم پزشکی مشترک است گفت: در این مراکز با تعرفه های دولتی به مردم خدمات رسانی صورت می گیرد.

جمعیت هلال احمر کرمانشاه هم اکنون 165 هزار عضو و داوطلب فعال دارد که از این نظر در کشور مقام اول را دارا می باشد.