رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

به توسعه اقامتگاه های روستایی کمک می کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

به توسعه اقامتگاه های روستایی کمک می کنیم

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه گفت: به توسعه اقامتگاه های روستایی کمک می کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، امیر خسروانی در جلسه دهیاران روستاهای گردشگر پذیر استان که امروز(هشتم اسفند) در سالن جلسات حوزه معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهارکرد: باید با ارائه برنامه های متنوع از فرصت گردشگران روستایی نهایت استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: در ایام نوروز که شاهد حضور گردشگران و میهمانان نوروزی بسیاری در استان هستیم، باید برای اقامت، اسکان و حضور گردشگران در روستاها برنامه داشته باشیم. مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه گفت: لینک کردن روستاهای یک منطقه به یکدیگر از جمله برنامه هایی است که می تواند در امر جذب و ماندگاری گردشگران در روستاها کمک کند و برای انجام این مهم نیاز است دهیاران روستاهای یک منطقه با یکدیگر در ارتباط تنگاتنگ باشند.

خسروانی تصریح کرد: باید از حداقل امکانات موجود بهترین بهره برداری های لازم را ببریم. این مقام مسئول در استانداری کرمانشاه گفت: یکی از برنامه های دولت برای توسعه گردشگری در روستاها، توجه ویژه به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی است و در این راستا تسهیلات خوبی را به متقاضیان ارائه می دهد.

وی خاطرنشان کرد: از دهیاران روستاهای گردشگر پذیر انتظار داریم تصاویری از جاذبه های گردشگری روستاهای خود و همچنین تصاویری از شرایط اقامتگاه های موجود برای اسکان گردشگران در این روستاها به ما ارائه دهند تا از طرق مختلف به اطلاع رسانی و تبلیغ آنها در راستای جذب گردشگر بپردازیم.

گفتنی است: در ادامه این نشست تنی چند از دهیاران روستاهای مختلف استان به بیان مسائل و مشکلات خود در حوزه گردشگری پرداختند.