جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

به سمت آوردن خدمات بهزیستی به خانه‌ می‌رویم - نمایش محتوای خبر

 

 

به سمت آوردن خدمات بهزیستی به خانه‌ می‌رویم

به سمت آوردن خدمات بهزیستی به خانه‌ میرویم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است اعتماد مردم به بهزیستی رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، علی ربیعی در مراسم افتتاح خانه سلامت بهزیستی کرمانشاه که امروز سه‌شنبه (10 شهریور) برگزار شد، اظهار کرد: جهت‌گیری بودجه در بهزیستی به سمت آوردن خدمات بهزیستی به خانه است.

وی با اشاره به لایحه‌ای که در این خصوص به مجلس ارائه شده، ادامه داد: در این لایحه تلاش کردیم  قیمت تمام شده نگهداری یک معلول را به خانواده‌اش بدهیم تا در خانه نگهداری شود زیرا بررسی‌ها نشان داده نگهداری چنین افرادی در خانواده از نظر عاطفی برای آنها بهتر است.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بر اساس شواهد، در گذشته فرار زنان و دختران از خانه به دلایل عاطفی بود، یادآوری کرد: اما امروزه می‌بینیم که بیشتر رفتارهای نامناسب در خانواده و حتی ضرب وجرح عامل فرار این افراد است

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گسترش  اورژانس اجتماعی را سیاست وزرات دانست و ادامه داد: این اورژانس امکان مداخلات خوب وبه موقع در بحران‌های اجتماعی را فراهم می‌کند.

ربیعی با اشاره به شماره تلفن 1480 خدمات مشاوره‌ای بهزیستی نیز تصریح کرد: مشاوره‌های خوبی که از سوی این سامانه ارائه می‌شود در برخی استان‌ها درصد قابل توجهی از آمار طلاق را پایین آورده است.

وی در پایان تصریح کرد: در گذشته کمک‌هایی که به بهزیستی می‌شد  فقط نقدی بود اما به تازگی زمینه خدمات داوطلبانه  را نیز فراهم کرده‌ایم که مردم  می‌توانند با مراجعه به سایت behzisti.net آمادگی خود را برای شرکت در این فعالیت‌های داوطلبانه خیریه ثبت واعلام کنند.

گفتنی است خانه  سلامت بهزیستی کرمانشاه  با اعتبار 564 میلیون تومان و در فضای هزار مترمربع افتتاح شد که ظرفیت نگهداری بیش از 20 زن و دختر در معرض آسیب اجتماعی را دارد.