بچه های هور

داستان این سریال در روستایی در جنوب کشور رخ می دهد. البته برای سهولت در کار تولید ، روستای «سیاه درویشان» در بندر انزلی با ساخت و ساز گروه دکور به فضای مورد نظر داستان نزدیک شده است . قصه بچه های هور در یک روستا در حوالی شهر بستان رخ می دهد. سال 1359 است . جوانی به نام هاشم که با قایقش در این منطقه به جا به جایی مسافر مشغول است ، با مردی به نام خالد مواجه می شود که قاتل پدرش است . همه نگران قتل خالد هستند. او به دلیل تعهدی که داده قرار است تا بعد از ازدواج خواهرش «عبیر» با برادر مقتول «سبحان» دهکده را ترک کند. قرار است تا روز عروسی هیچ گلوله ای شلیک نشود. اما در روز عروسی با آغاز جنگ ایران و عراق ، هزاران گلوله شلیک می شود و این همان چیزی است که دستمایه فیلمنامه نویس این اثر قرار گرفته تا براساس آن فیلم نامه این سریال 13 قسمتی را بنویسد.

عبدالله باکیده در ساخت این سریال بازیگران زیادی را به خدمت گرفته ، از داوود رشیدی ، علی اوسیوند، حمیرا ریاضی و اصغر نقی زاده تا افسون افشار، نیلوفر هوشمند ، فریده دریامج ، مینا نوروزی ، مریم صباغیان ، فاطمه محمدی ، احمد کاوری ، حامد کلاهداری ، صابر ابر ، محمد الهی ، مهران ضیغمی ، محمد عفراوی ، فرشید زارعی فر ، حسین توشه ، علی سلیمانی ، فرامرز واحد ، پرویز بزرگی ، حمید باغستانی ، محمد ساربان ، احمد بیگلریان ، عبدالرضا کاظمی و... که در نقش های مختلف این سریال مقابل دوربین حسن سلطانی رفته اند. البته اینها به جز بازیگران بومی حاضر در این سریال بوده اند.

تصویربرداری چند نمای عمومی کار هم در شهرک سینمایی دفاع مقدس باقی مانده که به زودی انجام خواهد شد. فیلمنامه بچه های هور را «عبدالرسول گلبن» نوشته و «داریوش مختاری» آن را بازنویسی کرده است .داستان این سریال در کمتر از ده روز اتفاق می افتد و این قصه در دکورهایی مقابل دوربین رفته که حدود 5 هزار متر مربع وسعت دارد و شامل بخش های مختلف یک روستا با جغرافیای جنوبی است . بچه های هور محصول سیما فیلم است و محمد رضا تختکشیان به عنوان تهیه کننده ، نادر محمدی به عنوان مدیر تولید، حسین باکیده به عنوان دستیار کارگردان ، محمد قومی به عنوان صدابردار، محسن روزبهانی در مقام مدیر جلوه های ویژه ، سمیرا شجاعی به عنوان طراح لباس ، مهران خلج به عنوان طراح گریم ، بابک پناهی به عنوان سرپرست گروه دکور ، سحر صباغ سرشت به عنوان برنامه ریز و... در ساخت این اثر گروههای مختلف را سرپرستی کرده اند.

Loading the player...
سال تولید: تابستان 95
عوامل تولید:

کارگردان: عبداله باکیده

نويسنده: داریوش مختاری – مسعود صباح

بر اساس فیلمنامه بچه های هور نوشته محمد حسین گلبن حقیقی

تهيه کننده: محمد رضا تختکشيان

مدير تصويربرداري و نور: حسن سلطاني

موسيقي: كارن همايونفر