سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بیش از ۴۱۰۰۰ نفر در استان کرمانشاه خون اهدا کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۴۱۰۰۰ نفر در استان کرمانشاه خون اهدا کردند

بیش از ۴۱۰۰۰ نفر دراستان کرمانشاه خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از اهدای خون توسط بیش از ۴۱ هزار نفر کرمانشاهی طی ۹ ماهه سپری شده از امسال خبر داد.

ابراهیم سلطانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص میزان اهداهای صورت گرفته در استان کرمانشاه طی ۹ ماهه امسال گفت: در مجموع طی این مدت ۴۹ هزار و ۷۹۵ نفر برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان کرمانشاه مراجعه کرده اند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه افزود: از ۴۱ هزار و ۳۵۷ نفر از مراجعه کنندگان مذکور خونگیری صورت گرفته است. وی تعداد اهدا کنندگان مستمر استان را ۲۰ هزار و ۳۷۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۶ نفر افراد با سابقه هستند

 سلطانیان تصریح کرد: هم چنین طی این مدت ۹ هزار ۹۷۱ نفر برای اولین بار خون اهدا کرده اند. وی بیشترین میزان اهدا را مربوط به اهدا کنندگان مرد با ۳۸ هزار و ۶۸۹ نفر دانست و گفت: ۲ هزار و ۶۶۸ خانم نیز در این مدت خون اهدا کرده اند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه، بیشترین اهداها را از نظر زمانی مربوط به فصل بهار دانست و گفت: گروههای خونی مثبت O+ شامل، A+، B+، AB+ بیشترین اهدا را داشته اند.

وی هم چنین در خصوص بیشترین اهداها از نظر جنسیت اهداکنندگان و رده سنی آنان گفت: بیشترین اهداها در رده سنی ۲۰ تا ۴۵ سال است و آقایان بیشترین درصد اهداکنندگان را تشکیل می دهند.

سلطانیان در خصوص محل های مصرف خون های اهدایی گفت: این خون ها به مصارفی چون بیماران تالاسمی، سرطانی، جراحی ها، زنان و زایمان، تصادف ها و بیمارن دیالیزی، کودکان، زردی نوزادان و سوختگی ها می رسد.

وی در خصوص بیشترین نیاز استان به گروه ها و فرآورده های خونی نیز گفت: بیشترین نیاز به گروه های خونی منفی و هم چنین فرآورده خونی پلاکت است. مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در وضعیت بانک خون استان با توجه به اهداهای اخیر و اینکه هم اکنون چقدر ذخیره خونی داریم؟ گفت: اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه در حال حاضر با هیچ گونه کمبود خون و یا فرآورده های خونی مواجه نبوده و از ذخیره مناسب برخوردار است.