سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بیش از 100 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه زیر چتر بیمه رفت - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 100 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه زیر چتر بیمه رفت

بیش از 100 هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر چتر بیمه رفت

به گفته مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه تاکنون بیش از 100 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه بیمه شده‌اند.

فرشاد صابری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ لازم برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن 200 هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه در سال زراعی جاری انجام گرفته بود، اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامناسب بارش‌ها از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون، به نظر می‌رسد تعدادی از کشاورزان هنوز کشتی انجام نداده‌اند، لذا آمار بیش از 100 هزار هکتاری زیر پوشش بیمه رفتن اراضی زراعی در استان آمار قابل قبولی می‌باشد.

به گفته صابری سال گذشته در مجموع 130 هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش بیمه قرار گرفت. مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه سپس از تمدید چندباره مهلت بیمه اراضی کشاورزی در سال زراعی جاری با همان تعرفه‌های اولیه و بدون افزایش پلکانی خبر داد و اظهار کرد: زارعان تا 15 دی ماه مهلت دارند اراضی زراعی کشت شده خود را تحت پوشش بیمه ببرند.

صابری افزود: تمدید چندباره مهلت بیمه کردن اراضی کشاورزی در پی وضعیت نامناسب بارندگی‌ها و همچنین استقبال خوب زارعان از بیمه اراضی زراعی در روزهای پایانی آذرماه، با تلاش مجموعه جهادکشاورزی و بانک کشاورزی محقق شده و امیدواریم بتواند گام مهمی در راستای حمایت از کشاورزان در صورت متضرر شدنشان باشد.

مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه زیر پوشش بیمه بردن اراضی زراعی مناطق سرد و معتدل استان همزمان با آغاز سال زراعی جدید و از اول مهر ماه آغاز شده، اظهار کرد: با توجه به تمدید مجدد مهلت بیمه کردن اراضی کشاورزی، کشاورزان تا 15 دی ماه مهلت دارند نسبت به بیمه اراضی زراعی خود اقدام کنند.

صابری ادامه داد: کشاورزان ابتدا تا پایان آبان‌ماه فرصت داشتند نسبت به بیمه کردن اراضی زراعی خود اقدام کنند که این زمان ابتدا به مدت 15 روز و تا نیمه آذرماه و بعد تا پایان آذر ماه و نهایتا تا نیمه دی ماه تمدید شده است.

سپس اشاره‌ای هم به آغاز مهلت بیمه باغات استان از ابتدای آذرماه داشت و افزود: باغداران تا پایان دی‌ماه می توانند باغات خود را زیر چتر بیمه ببرند.