جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

بیش از 168 هزار کرمانشاهی "اینترنتی" سرشماری شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 168 هزار کرمانشاهی "اینترنتی" سرشماری شدند

بیش از 168 هزار کرمانشاهی "اینترنتی"سرشماری شدند

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه از سرشماری اینترنتی 49 هزار و 341 خانوار استان تا پایان روز گذشته(18 مهر) خبر داد.

مژگان نمکیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، تصریح کرد: این تعداد 27 درصد خانوارهای هدف استان را شامل می‌شود و در مجموع با سرشماری این تعداد خانوار، 168 هزار و 259 نفر در استان سرشماری شدند.

وی تصریح کرد: متوسط سرشماری اینترنتی در کشور 30 درصد است و استان در این زمینه در متوسط رتبه‌های کشوری قرار دارد. نمکیان با اشاره به ادامه سرشماری اینترنتی تا پایان روز 24 مهرماه، گفت: افراد برای شرکت در این سرشماری می‌توانند به سایت سرشماری به آدرس www.sarshomari95.ir مراجعه کرده و با دردست داشتن اطلاعات هویتی سرشماری خانوده خود را انجام دهند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه تصریح کرد: در پایان سرشماری اینترنتی یک "کد آماری" به خانوار داده می‌شود که افراد باید این کد را نزد خود نگه داشته و هنگام مراجعه مامور سرشماری این کد را به او تحویل دهند. نمکیان خاطرنشان کرد: با تحویل این کد به مامور سرشماری نیازی به سرشماری مجدد خانوار توسط مامور سرشماری نیست.

این مقام مسئول در ادامه از شروع مرحله دوم طرح سرشماری از 25 مهر تا 25 آبان ماه خبر داد و اظهار کرد: در این زمان 900 مامور سرشماری در سطح استان به درب تک تک واحدهای مسکونی مراجعه کرده و سرشماری ساکنین آن را انجام می‌دهند.

نمکیان از همه افراد خواست تا با ماموران سرشماری همکاری کرده و اطمینان داشته باشند که اطلاعات خانوار آنها به هیچ عنوان در اختیار شخص یا نهادی قرار نگرفته و این اطلاعات به صورت کلی تنها برای برنامه ریزی‌های کلان کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.