جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بیش از 700هزار کرمانشاهی تحت پوشش تامین اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 700هزار کرمانشاهی تحت پوشش تامین اجتماعی

بیش از 700هزارکرمانشاهی تحت پوشش تامین اجتماعی

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه، گفت: هم اکنون ۷۴۸ هزار نفر در استان تحت پوشش این سازمان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث فلاحی پیش از ظهر سه شنبه در کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی که به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه اقتصادی و اجتماعی در منطقه خاورمیانه است، یکی از شاخص ترین اهداف این سازمان را برقراری امنیت، آرامش و توسعه پایدار در جامعه عنوان کرد.

وی افزود: در حال حاضر ۷۴۸ هزار نفر در استان کرمانشاه که حدود ۴۰ درصد از جمعیت استان را شامل می شود تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه همچنین تعداد شعب تامین اجتماعی در سطح شهرستان های استان را  ۱۴ شعبه عنوان کرد.

فلاحی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور نیز تحت پوشش سازمان بوده که نیازمند بهره گیری از اقتصاد مقاومتی هستند.

وی تورم رکودی را یکی از چالش‌ های سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: پایین بودن سطح دستمزد کارگران در استان های کم برخوردار و همچنین پایین بودن سن بازنشستگی از دیگر مشکلات سازمان است.

فلاحی از بدهکاری ۱۰۰ میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی خبر داد و افزود: هر ساله به صندوق بانک ها، بنگاه ها و سایر ارگان ها کمک های مالی از سوی دولت صورت می گیرد و این در حالیست که به تامین اجتماعی هیچ کمکی نمی شود.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه، گفت: دولت و مجلس نباید هزینه ای را به سازمان تحمیل کنند که برای مثال بیمه قالی بافان به اجبار به سازمان تحمیل شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما تجربه اقتصاد مقاومتی در هشت سال دفاع مقدس را داریم، خاطر نشان کرد: با وجود این تجربه ارزشمند نتوانسته ایم تعامل سازنده ای با سازمان های صنعتی داشته باشیم.

فلاحی لزوم ایجاد این تعامل را ارائه رویکردهای جدید و تغییر مدیریت های سنتی به مدیریت نوین عنوان کرد.