رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

بیش از 90 درصد کلاس‌اولی‌ها ثبت‌نام شده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 90 درصد کلاس‌اولی‌ها ثبت‌نام شده‌اند

بیش از 90 درصدکلاس‌اولی‌ها ثبت‌نام شده‌اند

مسئول ستاد ثبت نام مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت ثبت‌نام تعداد زیادی از مدارس پر شده است، از خانواده‌هایی که هنوز برای ثبت نام فرزندشان در مدرسه اقدام نکرده‌اند خواست تا هرچه سریعتر این کار را انجام دهند.

جواد یاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اعلام اینکه ثبت نام کلاس اولی‌ها در استان کرمانشاه از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی آینده 30 هزار و 220 دانش آموز کلاس اولی در استان داشته باشیم که نسبت به سال گذشته رشد 1.1 درصدی دارد. یاری تعداد دانش‌آموزان پایه اول استان در سال تحصیلی گذشته را 29 هزار و 902 دانش‌آموز اعلام کرد.

وی تعداد کل دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی گذشته را 317 هزار و 216 نفر عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی‌ می‌شود در سال تحصیلی آینده 316 هزار و 150 دانش‌آموز در مدارس این استان ثبت نام شوند. یاری افزود: در سال تحصیلی جدید شاهد کاهش اندکی در تعداد دانش‌آموزان استان خواهیم بود.

یاری سپس با بیان اینکه کارهای مربوط به ثبت نام بیش از 90 درصد کلاس‌اولی‌ها در استان کرمانشاه انجام شده است، گفت: همچنین تاکنون ثبت نام 82 درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی استان به اتمام رسیده است، ضمن اینکه کار ثبت نام بقیه پایه‌های تحصیلی نیز در حال انجام است.

یاری با بیان اینکه ظرفیت ثبت‌نام تعداد زیادی از مدارس تمام شده است، گفت: اگرچه ثبت نام از دانش‌آموزان کماکان ادامه دارد، اما توصیه می‌شود خانواده‌هایی که هنوز برای ثبت نام فرزندشان در مدرسه اقدام نکرده‌اند، هرچه سریعتر این کار را انجام دهند.

یاری سپس با تاکید بر اینکه بهترین مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت آنها است، از والدین خواست تا برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس دور از محل سکونت اصرار نکنند.

یاری با اشاره به اقدام برخی از والدین برای اخذ قولنامه‌های جعلی و صوری برای ثبت‌نام فرزندانشان در مدرسه محله دیگر افزود: اصرار برخی از والدین به ثبت‌نام فرزندانشان در برخی از مدارس خاص باعث ایجاد ازدحام در کلاس‌های درس برخی از مدارس می‌شود که این مسئله می‌تواند آسیب‌زا بوده و افت تحصیلی دانش‌آموزان را به همراه داشته باشد.

یاری سپس مدیریت زمان را یکی از اثرات مثبت نزدیک بودن مدرسه دانش‌آموز عنوان کرد و افزود: نزدیکی مدرسه به محل سکونت دانش آموز دغدغه‌های دانش‌آموز در مورد دیر رسیدن را کم کرده و همین موضوع می‌تواند بر روند تحصیل او تاثیر مثبت داشته باشد.

مسئول ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه تنها برای ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان(تیزهوشان)، نمونه دولتی، هیئت امنایی و غیرانتفاعی شهریه اخذ می‌شود، افزود: در هنگام ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس عادی و دولتی نباید هیچ وجهی به استثنای پول کتاب و بیمه اخذ شود و دریافت هر گونه وجه اضافی خلاف مقررات است.

یاری گفت: افراد می‌توانند شکایات خود در مورد ثبت نام دانش‌آموزان اعم از دریافت وجه اضافی به هنگام ثبت نام یا هر نوع تخلف دیگر را با شماره‌های اعلام شده در بردهای مدارس مطرح کرده تا پیگیری و برخورد لازم با افراد خاطی صورت پذیرد.