جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بیمارستان 540 نختخوابی تحولی عظیم در بخش درمان استان ایجاد می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان 540 نختخوابی تحولی عظیم در بخش درمان استان ایجاد می‌کند

بیمارستان 540 نختخوابی تحولی عظیم در بخش درمان استان ایجادمی‌کند

استاندار کرمانشاه گفت: با مدیریت دانشگاه علوپزشکی استان پروژه های خوبی در بخش های مختلف این دانشگاه در حال اجرا است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه بررسی اجرای پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: خوشبختانه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تحرک خوبی به اجرای پروژه های بخش خدمات درمانی بخشیده و با به پایان رسیدن این پروژه ها تحول خوبی در این بخش رقم خواهد خورد که جای تقدیر دارد.

وی دانشگاه علوم پزشکی استان را از لحاظ اجرای پروژه ها جزو دستگاه‌های فعال استان عنوان کرد و گفت: مجموعه اقدامات و برنامه های دانشگاه علوم پزشکی را جزو فعالیت های خوب و فعال استان می دانم. استاندار کرمانشاه با اشاره به محدویت منابع و اعتبارات گفت: مدیریتی می تواند خوب کار کند که با اعتبارات محدود بیشترین اثربخشی را با اجرای پروژه ها داشته باشد و تحول را در زیربخش های کاری خود ایجاد کند، لذا خوشحال هستم که دانشگاه علوم پزشکی این گونه عمل می کند.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به نزدیک بودن سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان گفت: در کنار پروژه هایی که قرار است با حضور دکتر هاشمی در استان افتتاح شود، ضروری است که با همکاری جهاددانشگاهی استان نسبت به افتتاح مرکز ناباروری جهادانشگاهی اقدام شود و این مرکز به لحاظ اینکه مجموعه ای مدرن و دارای مجموعه های بسیار تاثیرگذاری در زمینه پزشکی و درمانی است، باید تلاش شود تا هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی همچنین گفت: تشکیل جلسه کمیته اجرایی فرمانداران با مجموعه مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی به منظور تسریع در اجرای پروژه های درمان استان پیگیری خواهد شد و ضرورت دارد که چنین نشست هایی در تمامی شهرستان های استان برگزار شود

. رازانی در پایان بر روند اجرای دقیق بیمارستان 540 تختخوابی کرمانشاه تاکید کرد و گفت: مجموعه مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی باید روند اجرای این پروژه را با جدیت تمام پیگیری کند، زیرا این پروژه تحولی بزرگ در بخش درمان استان ایجاد خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های در حال انجام در جهت اجرای پروژه های عمرانی این دانشگاه گفت: تمام پروژه های عمرانی بخش درمان دانشگاه علوم پزشکی استان دارای برنامه و در حال اجرا هستند.

دکتر حسین کریم افزود: پردیس دانشگاه و توسعه اورژانس بیمارستا ها و همچنین بلوک های زایمانی در حال اجرا هستند و بلوک های زایمانی تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد. وی افزود: در کنار توسعه پروژه های عمرانی، بخش بهداشت این دانشگاه هم فعال است و این بخش بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار دارد که بعد از استان خراسان رضوی دومین استانی هستیم که چنین اعتباری به کرمانشاه تعلق گرفته است.

وی گفت: در سال گذشته بالغ بر 100 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات پزشکی تخصیص یافه و این در حالیست که در سنوات گذشته با بحران شدید در خصوص این تجهیزات روبرو بودیم. کریم همچنین بیان داشت: راه اندازی رشته های تخصصی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است و در سال گذشته هفت رشته تخصصی در این دانشگاه راه اندازی شد و برای اولین بار این تعداد رشته های تخصصی به دانشگاه اضافه شد و با توسعه این رشته ها نیاز استان در چند سال آینده به رشته های تخصصی پزشکی مرتفع خواهد شد.

وی همچنین از افتتاح اتاق عمل بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه و تجهیزات پزشکی بیمارستان های استان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: چهارشنبه همین هفته دکتر هاشمی برای افتتاح چندین پروژه دانشگاه علوم پزشکی به استان کرمانشاه سفر خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: ظرف یک ماه و نیم آینده بیمارستان شهرستان صحنه پس از چندین سال از اجرای آن به بهره برداری می رسد و همچنین کلینیک بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مجموع پروژه های بسیاری توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حال انجام است که طی چند ماه آینده افتتاح می شوند و بعضی از این پروژه ها در کشور بی نظیر است.