رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه تحت کنترل است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه تحت کنترل است

بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه تحت کنترل است

دو کانون روستایی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کرمانشاه شناسایی و معدوم شده و در حال حاضر این بیماری در استان تحت کنترل است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی و معدوم سازی دو بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه تحت کنترل استکانون روستایی آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر بیماری در سطح استان تحت کنترل است و مردم از این جهت نگران نباشند، زیرا طیور صنعتی استان درگیر این بیماری نشده اند.

دکتر نادر پرور با تصریح اینکه آلودگی از طریق پرندگان مهاجر منتقل شده است، افزود: تنها نگرانی موجود در سطح استان از بابت عرضه و کشتار غیرمجاز مرغ زنده است که در نقاطی از استان وجود دارد که در تلاشیم تا با آگاه سازی خطرات موجود را کاهش داده و همچنین هماهنگی های لازم جهت برخورد قانونی با این مراکز غیر مجاز انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر 6 کشتارگاه صنعتی در استان زیر نظر دامپزشکی فعالیت می کنند، تصریح کرد: تمام طیور صنعتی استان از این کانال و تحت نظارت بهداشتی و شرعی کشتار می شوند که نظارت کاملی بر آنها داریم و عموم مردم میتوانند با خیال راحت از محصولات استحصالی از کشتارگاه ها استفاده نمایند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه توصیه کرد که مردم مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند. وی به مرغداران نیز توصیه کرد که از ورود و خروج های غیرضروری افراد در سطح مرغداری ها ممانعت کرده و با رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه ای مانع از ورود این بیماری به مرغداری شوند.

پرور همچنین خاطرنشان کرد: پرورش دهندگان هرنوع تلفات در طیور صنعتی و روستایی را به نزدیک ترین شبکه دامپزشکی و یا سامانه تلفنی 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گزارش دهند.