جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

بیکاری در کرمانشاه به حالت انفجار رسیده - نمایش محتوای خبر

 

 

بیکاری در کرمانشاه به حالت انفجار رسیده

بیکاری در کرمانشاه به حالت انفجار رسیده

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون بیکاری در کرمانشاه به حالت انفجار رسیده و باید به عنوان بیمار اورژانسی به این معضل نگاه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد صفری امروز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه و توسعه کرمانشاه با انتقاد از ناکافی بودن سرانه فضای ورزشی در این شهرستان اظهار داشت: در همه استان‌ها سرانه فضای ورزش مرکز استان از سایر شهرستان‌ها بیشتر است اما در کرمانشاه ۳ صدم کمتر است.

صفری همچنین به سرعت کُند گازرسانی به روستاهای کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ساماندهی آبشوران، توسعه فرودگاه، تعیین تکلیف قطار شهری و اجرای طرح سردسیری برای تامین آب بلندمدت کرمانشاه از جمله پروژه‌های نیازمند توجه است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت ترافیک شهر گفت: ترافیک شهر کرمانشاه نسبت به سال‌های قبل کاهش نداشته و گاهی با ترافیک تهران برابری می‌کند.

وی تسریع در موضوع ثبت جهانی طاقبستان و بهره‌برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه را از دیگر پروژه‌های مورد تاکید عنوان کرد و گفت: ۹۰ درصد ارباب رجوع‌های من دغدغه اشتغال دارند و هم اکنون بیکاری در کرمانشاه به حالت انفجار رسیده و باید به عنوان یک بیمار اورژانسی به این معضل نگاه کرد.

صفری خواستار تسریع در امر آبرسانی به شهر کرمانشاه از سد گاوشان شد و افزود: کمربندی غربی شهر نباید به سرنوشت تله‌کابین گرفتار شود و بسیار دردناک است طرح‌های که کار چندانی ندارند اتمام آن‌ها طولانی شود.

این نماینده مجلس با ادامه توضیحات بر اختصاص ۲ هزار میلیارد تسهیلات برای مجتمع‌های گاوداری و گلخانه‌ای در استان تاکید کرد و افزود: کرمانشاه یک کیلومتر آزادراه ندارد در حالیکه مردم ما احقاق و شایستگی لازم را دارند.

صفری در خصوص سد بیستون نیز بیان کرد: این پروژه تنها طرحی است که ابتدا اعتبار آن تخصیص داده شد اما تخصیص آب نشد همچنین بندرخشک کرمانشاه نیاز به پیگیری دارد.

وی احیای بافت فرسوده، احداث شهرک سلامت برای پزشکان، توجه به ورزشکاران، پرهیز از خام فروشی معادن سنگ، رسیدگی و تامین اعتبار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع هشیلان، احداث کتابخانه بزرگ برای شهر کرمانشاه را از جمله اقدامات لازم و نیازمند اجرا ذکر کرد.