حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

تاب تاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تاب تاب

Loading the player...

ساخت برنامه های مناسب کودکان همواره از مهم ترین اشکال برنامه سازی تولید صداوسیمای مرکز کرمانشاه بخصوص سیما بوده است و به همین دلیل هر سال شاهد ساخت برنامه های مخصوص این گروه سنی با ساختارهای متفاوت و جذاب بوده ایم.با این حال از آنجا که تنوع اصلی از شاخصه ها ی این گونه برنامه سازی هاست طرح جدید برنامه کودک ارائه می گردد.مخاطب این برنامه همانند برنامه های پیشین کودک کودکان 5 تا 11 سال می باشند.قالب این برنامه ترکیبی نمایشی و مدت تولید خالص آن 30 دقیقه بوده که با مدت زمان برنامه ی آرشیوی آن به 40 دقیقه میرسد.

دکور اصلی این برنامه عبارتست از قسمت هایی دیوار یک باغ زیبا و فانتزی چند تاب فانتزی و جذاب برای نشستن و بازی بچه ها در آن دیده میشود البته از آن دسته تاب هایی که روی زنجیره یا طناب آویز آن ها را سا قه های سبز گیاهان و گل ها پوشانده اند و در قسمت های خالی آن به تناسب نیمکت های چوبی و زیبا دیده می شود که برای نشستن کودکان بزرگتراستفاده میشود.در گوشه ای از دکور نیز قسمتی مانند یک غرفه تعبیه شده که محل قرار گرفتن عروسک برنامه(جغلک عروسک فعلی برنامه ی هزار قصه ) میباشد که در آن کتاب خوراکی های جورواجوراسباب بازی و .... قرار دارد.در قسمتی دیگر از دکور محل عبور ی فرعی می بینیم که به ظاهر به محل آشپزی و یا باغبانی برنامه میرسد.

زیرا آیتم آشپزی بچه ها و یا گلکاری هرکدام نیاز به قضای خاصی دارد و زمانی که از حوصله ی یک برنامه ی روتین خارج است و لذا این بخش ها هریک جداگانه ضبط شده و به هنگام اجرای پلاتوی برنامه در کنار بچه ها و وانمود میشود که مثلا سری به عمو باغبان باشی میزنند در آیتم یاد شده یعنی آشپزی و عمو باغبان باشی نیز بچه های دیگر حضور خواهند داشت.

پلاتوی برنامه نیز در همان فضای باغ و در کنار بچه ها و با حضور خود آنها بر اساس موضوع برنامه اجرا می گردد. همچنین سرودهای شاد مخصوص کودکان توسط مجری و عروسک برنامه جغلک پلی بک میشود. بخش نقاشی های بچه ها نیز از دیگر آیتم های این برنامه می باشد همچنین گزارشی از فعالیت های فرهنگی هنری کودکان در فصل تابستان و آیتم محیط زیست را فراموش نکنیم گزارشی از مدرسه ی طبیعت و پیام بهداشتی  ورزشی از زبان خود بچه ها از دیگر آیتم های این برنامه است که به شکل پرتابل و خارج از استودیو تهیه می گردد و در کنار آیتم کارتون به تناوب و به فراخور حال برنامه استفاده خواهد شد.با این تفصیل تهیه این برنامه شامل 3 بخش می گردد.

بخش استودیویی ، بخش پرتابل و خارج از استودیو ، بخش آرشیو

سال تولید: تابستان 96

تهیه کننده : ژاکلین سپهری

کارگردان : حسین بیات

مجری : فرزانه رنجبری

دستیار تهیه : مریم کلیوند

طراح لباس : سمیرا شورابی