رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تاخیر در پیر شدن پوست باکرم‌های ضدآفتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تاخیر در پیر شدن پوست باکرم‌های ضدآفتاب

کرم‌های ضدآفتاب پیر شدن پوست را به تاخیر می‌اندازد

ک متخصص پوست گفت: استفاده از کرم‌های ضدآفتاب باعث تاخیر انداختن روند پیر شدن پوست می‌شود.

مهرداد ملک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با تاکید بر لزوم استفاده از ضدآفتاب‌ها به‌ویژه در فصل تابستان، گفت: استفاده از ضدآفتاب‌ها برای جلوگیری از آسیب‌های نور خورشید در همه فصول سال توصیه می‌شود، اما در فصل تابستان به دلیل بیشتر شدن طول روز و تغییر زاویه تابش خورشید استفاده از کرم‌های ضدآفتاب ضرورت بیشتری دارد.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با تاکید بر لزوم استفاده مردان از کرم‌های ضدآفتاب گفت: همه افراد برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه‌های مضر آفتاب باید ضد آفتاب بزنند.

ملک با بیان اینکه استفاده از ضد آفتاب فقط یکبار در طول روز کافی نیست، گفت:  افراد باید ضد آفتاب را هر 2 ساعت یکبار تجدید کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ضدآفتاب مناسب برای هر فرد با توجه به شرایط آب و هوایی وموقعیت جغرافیایی محل زندگی، شغل فرد و میزان قرارگیری او در معرض نور آفتاب و سایر فاکتورها متفاوت است، گفت: ضدآفتاب خوب برای هر فرد بسته به جنس پوست او متفاوت است و برای هر کسی نوع خاصی از ضدآفتاب‌ها توصیه می‌شود.

ملک با بیان اینکه عیار حفاظتی ضدآفتاب از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت:  در شرایط کلی و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشور استفاده از کرم‌های ضدآفتاب با SPF 30 برای افراد مناسب است.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با بیان اینکه کرم‌های ضدآفتاب خارجی و ایرانی مزیتی نسبت به هم ندارند، گفت: ضدآفتاب خوب باید بیشترین سازگاری را با پوست فرد داشته باشد.

وی سپس با اشاره به اینکه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب آسیب‌های تجمعی برای پوست به همراه دارد، گفت: استفاده از ضدآفتاب‌ها علاوه بر اینکه تا حد زیادی مانع از بروز آسیب‌های پوستی ناشی از قرارگیری در معرض نورآفتاب می‌شود، نقش مهمی نیز در به تاخیر انداختن روند پیر شدن پوست دارد.

وی افزود: استفاده از کرم‌های ضد آفتاب همچنین مانع از مستعد شدن فرد نسبت به بروز برخی از بدخیمی‌های پوستی می‌شود.