رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

تاسیس 25 "چاپخانه" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاسیس 25 "چاپخانه" در کرمانشاه

موافقت‌نامه تاسیس 25 "چاپخانه" در کرمانشاه صادرشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از صدور موافقت‌نامه برای تاسیس 25 چاپخانه در استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه ابراهیم رحیمی زنگنه تصریح کرد: ساماندهی حوزه چاپ از اقدامات جدی این  این اداره کل در طول دو سال گذشته بوده و در همین راستا در سال جاری با بازدیدهای مستمر صدور موافقت‌نامه تاسیس چاپخانه رشد چشمگیری داشته است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود 25 موافقتنامه صادر شده که نسبت به سال گذشته رشد پنج برابری داشته است.

رحیمی زنگنه تصریح کرد: هر چند صدور موافقتنامه به منظور پروانه تاسیس چاپخانه نمی‌باشد، اما صدور موافقتنامه مهمترین مرحله در روند تاسیس چاپخانه می‌باشد و به نوعی متقاضیان چاپخانه‌ها با دریافت موافقت نامه که طولانی‌ترین مرحله برای تاسیس چاپخانه است می‌توانند با خرید تجهیزات مورد نظر پروانه فعالیت دریافت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از دلایل افزایش متقاضیان چاپخانه‌ها را نظارت‌های مستمر این اداره کل در سطح استان ذکر کرد و افزود: در طول سال جاری نظارت‌های گسترده‌ای در سطح استان صورت گرفته و تلاش داریم این نظارتها را به صورت کامل ادامه دهیم تا در حوزه چاپ ساماندهی مناسبی صورت گیرد.

وی رویکرد اشتغال آفرینی حوزه صنعت چاپ را بسیار ارزشمند عنوان کرد و افزود: اگر چاپ استان به سمت چاپ صنعتی پیش برود نقش مهمی را در زمینه اشتغال ایفا خواهد کرد، لذا نیاز است در این زمینه توجه جدی به حوزه چاپ صورت گیرد و در همین راستا اعطای تسهیلات لازم برای خرید و تکمیل تجهیزات چاپخانه داران باید در اولویت‌های استان قرار گیرد.