جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تاق بستان در صدر بازدیدهای مسافرین نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاق بستان در صدر بازدیدهای مسافرین نوروزی

تاق بستان درصدر بازدیدهای مسافرین نوروزی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز 93 تاکنون مجموعه تاریخی فرهنگی تاق‌بستان در صدر بازدیدهای گردشگران و مسافرین نوروزی این استان قرار داشته است.

مهندس اصغر رشنو در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: چهار مجموعه تفریحی تاریخی و توریستی استان یعنی تاق‌بستان، بیستون، سراب نیلوفر و غار قوری قلعه آمار بیشترین بازدیدها را در این ایام تعطیلات نوروز 95 را به خود اختصاص داده‌اند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه درباره هزینه بازدید از تاق بستان و بیستون گفت: بلیط ورود به این اماکن سه هزار تومان است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تاکنون 66 هزار و 500 نفر از مجموعه تاریخی فرهنگی تاق‌بستان بازدید کرده اند.

وی میزبان بازدید از بیستون را 45 هزار و 166، بازدید از سراب نیلوفر را 14 هزار و 360 و بازدید از غار قوری قلعه را 14 هزار و 165 نفر عنوان کرد.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: این آمار بازدیدکنندگان مربوط به بازده زمانی آغاز تعطیلات نوروز تا پایان روز نهم فروردین ماه است.