رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

تاکید بر رونق بخشی به بازارچه مرزی سومار - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر رونق بخشی به بازارچه مرزی سومار

تاکید بررونق بخشی به بازارچه مرزی سومار

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری کرمانشاه با اشاره به لزوم رونق گرفتن بازارچه مرزی سومار، بر استقرار نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در این بازارچه مرزی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه،دکترهدایت حاتمی درجلسه بررسی وضعیت بازارچه مرزی سومارکه باحضور جمعی از مدیران و مسئولین مربوطه برگزارشد بااشاره به اهمیت بازارچه سومار اظهار کرد:مشکلات طرف عراقی باعث شده این بازارچه در ظرف زمانی پیش بینی شده نتواند فعالیت مورد انتظار را داشته باشد،اما این نباید باعث شودنسبت به تجهیز ورفع مشکلات آن بی تفاوت وبی انگیزه باشیم.

 حاتمی افزود: برای زنده و پویا بودن این بازارچه لازم است نمایندگان ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در آن استقرار یابند تا انگیزه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و فعالیت تاجران و بازرگانان مهیا شود.

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه به نقش مردم گیلانغرب و سومار در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نقشی که مردم این مناطق در دوران جنگ تحمیلی داشتند و رشادت‌ها و شجاعت‌هایی که از خود بروز دادند باعث شد لقب دومین شهر مقاوم کشور به گیلانغرب اختصاص یابد و همین مسئله مسئولیت ما را در راه خدمت  به مردم این منطقه سنگین تر می کند، بنابراین همه دستگاه های اجرایی باید نسبت به رونق این بازارچه و تجهیز امکانات آن تلاش کنند و ظرف مدت کوتاهی در آن استقرار یابند.

حاتمی تصریح کرد: ما در حوزه تحت اختیار خود مشکل امنیتی نداریم، اما در داخل خاک عراق هنوز نگرانی هایی بابت تامین امنیت وجود دارد که هر چقدر تجارت و مبادلات مرزی در این منطقه رونق بگیرد و رفت و آمدها بیشتر شود، تامین امنیت آن نیز از طرف عراق مهمتر و جدی تر دنبال می شود.

فتح الله حسینی نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس نیز با تقدیر از تلاش استاندار و مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی استان جهت تجهیز و حل مشکلات بازارچه مرزی سومار اظهار کرد: مردم این منطقه حق دارند پس از سال ها تحمل مشقات و سختی های ناشی از جنگ تحمیلی، از رونق اقتصادی و رفاه برخوردار شوند و مطمئنم که با تلاش های صورت گرفته و انگیزه ای که در مردم این مناطق وجود دارد بازارچه سومار به یکی از پر رونق ترین بازارچه های مرزی، هم در امر مبادلات و تجارت مرزی و هم در خصوص اعزام زوار تبدیل خواهد شد.

حسینی با اشاره به این نکته که مرز سومار نزدیکترین مرز به بغداد است، افزود:همین امتیاز می تواند مسیر بسیاری از سرمایه گذاری ها در حوزه مبادلات مرزی را به سمت این بازارچه سوق دهد که امیدوارم با آرام شدن اوضاع داخلی عراق مردم این مناطق بتوانند از مواهب و مزایای این بازارچه استفاده و بهره لازم را ببرند.