جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تاکید معاون استاندار بر تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید معاون استاندار بر تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی کرمانشاه

تاکید معاون استاندار بر تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی کرمانشاه

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه بر لزوم پیگیری برای تعیین تکلیف اعتبارات پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه و تکمیل آن تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، یوسف شاه حسینی در جلسه انجمن عمومی کتابخانه های استان بر تسریع در تعیین تکلیف اعتبارات کتابخانه مرکزی کرمانشاه به منظور اتمام ساخت این پروژه تاکید کرد و گفت: باید سریعاً نحوه تخصیص اعتبارات این پروژه ملی که نقش موثری در توسعه فرهنگ کتابخوانی دارد، از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود و ضرورت دارد پیگیری های لازم در این خصوص با جدیت تمام از سوی متولیان در استان انجام شود.

وی گفت: دستگاه های ذیربط در استان باید هر چه سریعتر سازوکارهای لازم و تکلیف حقوقی را برای تخصیص اعتبار کتابخانه مرکزی کرمانشاه مشخص و تصویر روشنی در زمینه تعهدات سازمان مدیریت یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اجرای این طرح ارائه کنند. وی همچنین بر تخصیص نیم درصد از اعتبارات شهرداری ها برای توسعه مراکز و امکانات کتابخانه ای که در قانون لحاظ شده، تاکید کرد.

شاه حسینی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به برنامه ریزی برای در نظر گرفتن کرمانشاه به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته استان کرمانشاه در زمینه بازدید کننده نمایشگاه کتاب و همچنین فروش کتاب جزو استان های شاخص در کشور است، بنابراین پیگیری لازم برای در نظر گرفتن کرمانشاه به عنوان پایتخت کتاب ایران موضوعی الزامی است که باید با جدیت از سوی متولیان دنبال شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه گفت: پایتخت کتاب ایران عنوان طرحی است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می‌شود و ما با توجه به ظرفیت های مناسب در کرمانشاه تلاش می کنیم که کرمانشاه به عنوان پایتخت کتاب ایران قرار گیرد.

ابراهیم رحیمی زنگنه افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این آمادگی را دارد که هر اداره یا شرکت و دیگر مراکزی که اقدام به دایر کردن مکانی برای کتابخانه کنند، کتاب آن مجموعه را تامین کند و ما با جدیت به توسعه این فرهنگ در استان نیاز داریم.

معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه هم با بیان اینکه یک میلیون و 30 هزار جلد کتاب در استان کرمانشاه وجود دارد گفت: براساس استانداردها باید به ازای هر 100نفر هشت متر فضای کتابخانه ای وجود داشته باشد، در حالیکه در استان کرمانشاه به ازای هر 100 نفر یک و نیم متر فضای کتابخانه ای وجود دارد.