جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

تا پایان امسال نرخ بیکاری استان را حداقل 2 درصد کاهش می‌دهیم - نمایش محتوای خبر

 

 

تا پایان امسال نرخ بیکاری استان را حداقل 2 درصد کاهش می‌دهیم

تا پایان امسال نرخ بیکاری استان را حداقل 2 درصدکاهش می‌دهیم

استاندار کرمانشاه گفت: تعهدم به مردم کرمانشاه این است که تا پایان سالجاری بتوانیم حداقل دو واحد شاخص بیکاری استان را کاهش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه شورای اداری استان که امروز(چهارم شهریور) همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهارکرد: بدون داشتن زیرساخت، توسعه در هیچ منطقه ای شکل نمی گیرد و در این بین راه آهن از اصلی ترین زیرساخت های توسعه هر منطقه ای است.

وی ادامه داد: در همین راستا دولت یازدهم قصد دارد با اختصاص 120 میلیارد تومان اعتبار به خط آهن ملایر - کرمانشاه، هرچه سریعتر آن را به بهره برداری رسانده و شرایط را برای ادامه فعالیت در مسیر خط آهن کرمانشاه – خسروی فراهم کند.

رازانی تصریح کرد: یکی دیگر از مباحث اصلی استان بحث پروژه گرمسیری است که حداقل 50 هزار هکتار از اراضی استان را مشروب خواهد کرد، لذا تکمیل این پروژه بزرگ نیز در دستور ویژه دولت قرار دارد. استاندار کرمانشاه گفت: در زمینه تاسیسات نفتی نیز استان شرایط مطلوبی دارد، به گونه ای که کرمانشاه قطب سوم پتروشیمی کشور لقب گرفته است.

وی همچنین در خصوص پروژه بزرگ پالایشگاه آناهیتا اظهارکرد: با توجه به تغییراتی که اخیرا در مدیریت و اعضای هیات مدیره این پالایشگاه به عمل آمده و همچنین تغییراتی که در شرکت شستا به عنوان سرمایه گذار اصلی آن ایجاد شده، انتظار می رود به زودی با سرعت بیشتری مسیر حرکت خود را تا به بهره برداری رسیدن ادامه دهد.

رازانی خاطرنشان کرد: پروژه خودروسازی صحنه نیز تا پایان سالجاری با تولید 30 هزار دستگاه خودرو در سال به بهره برداری می رسد و تلاش خواهیم کرد که در آینده ظرفیت تولید آن را به 100 هزار دستگاه در سال برسانیم.

وی افزود: البته مشکلات و مسائل استان بسیار زیاد است و مردم هنوز نتوانسته اند طعم بهره برداری از این پروزه ها را بچشند و در سطح زندگی و ایجاد اشتغال برای خود و خانواده شان تغییراتی را احساس کنند که امیدواریم به زودی این مهم محقق شود.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه رقم بالای بیکاری استان را باید بشکنیم، گفت: سالهاست که استان کرمانشاه از بیکاری رنج می برد و امروز ما وظیفه داریم به هر طریق ممکن رقم بالای بیکاری استان را بشکنیم.

رازانی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد درصد بیکاری استان را از 17.5 درصد کاهش داده و حداقل به 15.5 درصد در پایان سال جاری برسانیم و اگر این مهم انجام نشد به عنوان استاندار این استان باید پاسخگوی مردم باشم، چرا که مرکز آمار ایران وجود دارد و می تواند دقیق ترین آمارها را همواره اعلام کند.

وی همچنین به موضوع منطقه آزاد تجاری قصرشیرین اشاره کرد و گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین می تواند به رونق منطقه بسیار کمک کند و این مهم باید از سالها پیش دنبال می شد و اکنون شاهد آن می بودیم که همراه با هفت منطقه دیگر به مجلس ارجاع می شد، اما با این وجود با توجه به تاکیدات رییس جمهور برای الحاق این منطقه به هفت منطقه قبلی، بسیار امیدواریم که چنین کاری صورت گیرد.