سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تا پایان سال 96 تمام خانه های شهرستان دالاهو صاحب گاز می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

تا پایان سال 96 تمام خانه های شهرستان دالاهو صاحب گاز می شوند

تا پایان سال 96 تمام خانه های شهرستان دالاهو صاحب گاز میشوند

نماینده مردم شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال آینده تمام خانه های شهرستان دالاهو صاحب گاز طبیعی شوند.

به گزارش ایرنا؛ روابط عمومی شهرستان دالاهو به نقل از حشمت الله فلاحت پیشه در دومین جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان افزود: در حوزه های راه های روستایی و شریان های اصلی و فرعی باوجود اینکه دولت با مشکلات اعتباری مواجه است با رایزنی هایی که انجام داده ایم مقرر شده است وزارت راه و شهرسازی با پیمانکاران به توافق برسند تا به گونه ای عمل شود شاخصه عملکرد شهرستان کمتر از شاخصه کشوری در این زمینه نباشد.

او در مورد رسیدگی به مشکلات شیلات شهر ریجاب نیز گفت: مطالعات و بررسی های لازم در مورد تخصص حقآبه شیلات این شهر از طرح های آبرسانی گرمسیری و سدهای شهرستان با ادارات مربوطه صورت گرفته و ذره ای در خصوص گرفتن سهم آب شهرستان با کسی و اداره ای تعارف نداریم.

وی در جواب این سوال چرا با وجود اینکه سه هزار هکتار از زمین های کشاورزی پایین دست سدهای شهرستان به سیستم أبیاری نوین و تحت فشار مجهز هستند ولی به هزار و 600 هکتار زمین زراعی سهم آب در نظر گرفته شده است؟ آیا این دفن سرمایه مردمان این منطقه از کشور نیست؟ گفت: این تصمیمات در سطح ملی و وزارتخانه گرفته شده و به عنوان نماینده شهرستان در دفاع از حق کامل کشاورزان و مردم این منطقه در جهت گرفتن سهمیه بیشتر تلاش و پیگیری می کنم.

شهرستان دالاهو با 40 هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.