جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تبانی پزشکان با مراکز خدمات درمانی ممنوع است - نمایش محتوای خبر

 

 

تبانی پزشکان با مراکز خدمات درمانی ممنوع است

تبانی پزشکان با مراکز خدمات درمانی ممنوع

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: پزشکان حق ندارند بیمار را ملزم کنند برای آزمایش، رادیولوژی، گرفتن دارو و ... به یک مرکز خاص مراجعه کند و هرگونه تبانی پزشک با مراکز خدمات درمانی تخلف است.

ایرج عزیزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه اظهار کرد: متاسفانه گاهی شاهدیم پزشکان با مراکز رادیولوژی، سونوگرافی، داروخانه‌ها و ... تبانی دارند و بیمار را ملزم می‌کنند تنها به این مراکز مراجعه کنند که این کار تخلف است.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد این مراکز هزینه زیادی می‌گیرند و خرج بیشتری به بیمار و همراه وی تحمیل می‌کنند، یادآوری کرد: هرگونه اقدامی که موجب تحمیل هزینه اضافی به فرد شود تخلف است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه به پزشک متخلف در این خصوص تذکر داده می‌شود، اما اگر موثر نبود برخورد قانونی با وی و حتی منشی و سایر افرادی که در تخلف مشارکت داشته‌اند انجام خواهد شد.

عزیزی در ادامه اظهار کرد: گاهی برخی از پزشکان در مطب خود خدمات درمانی از قبیل تزریق، پانسمان، بستن آتل، و ... را انجام می‌دهند که باید تعرفه قانونی آن رعایت شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت نظارت مستقیم بر این موارد با دانشگاه علوم پزشکی است، ادامه داد: تعزیرات حکومتی نمی‌تواند در هر مطب یک بازرس قرار دهد، اما در صورتی که شکایتی از مردم دریافت کند تا نهایی شدن موضوع وحتی  حق لغو پروانه طبابت پزشک پیش خواهد رفت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از مردم خواست در قبال دریافت خدمات قبض(فاکتور) بگیرند و اگر تخلفی مشاهده کردند با ارائه مدارک آن را اطلاع دهند.