سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تبدیل وضعیت 140مربی حق التدریسی در دستور کار فنی و حرفه ای کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تبدیل وضعیت 140مربی حق التدریسی در دستور کار فنی و حرفه ای کرمانشاه

تبدیل وضعیت 140مربی حق التدریسی در دستور کار فنی و حرفه ای کرمانشاه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، از آغاز مراحل تبدیل وضعیت 140 نفر از مربیان حق التدریسی این اداره کل در استان خبر داد و گفت: احکام 70 نفر از این مربیان در مرحله اول صادر شده و مابقی نیز در شرف انجام است.

داود ناصری امید روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه 160 مربی حق التدریسی در مجموعه دولتی فنی و حرفه ای فعالیت دارند، افزود: از این تعداد 140نفر شرایط تبدیل وضعیت به استخدامی پیمانی را دارا می باشند.

به گفته او، احکام 70 نفر از این مربیان که به نیروی پیمانی فنی و حرفه ای تبدیل شده اند صادر شده و 70 نفر مابقی هم در شرف انجام است که نیاز به همکاری و مساعدت مسوولان سازمان برنامه و بودجه استان برای اختصاص پست سازمانی دارد.

او گفت: در میان افرادی که تبدیل وضعیت شده اند افرادی با بیش از 15 سال سابقه فعالیت وجود دارد. وی داشتن مدرک فوق دیپلم و سابقه کار و پشت سر گذاشتن آزمون را یکی از معیارها در تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریسی به پیمانی ذکر کرد و افزود: این افراد باید 90ساعت دوره آموزشی به عنوان ضمن خدمت را بگذرانند

 وی با بیان اینکه این دوره آموزشی می بایست در مرکز آموزش سازمان فنی و حرفه ای در کرج انجام می شد، افزود: به منظور رفاه حال مربیان این دوره آموزشی را با حضور مربیان سازمان مرکزی در کرمانشاه برگزار می کنیم.

وی اظهار کرد: گذراندن این دوره ها با عنوان 'پداگوژی'(روش فنون تدریس) به مدت 90 ساعت برای هر نفر الزامی است و اکنون این دوره ها در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک کرمانشاه در حال برگزاری است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه در ادامه گفت: این دوره ها نحوه آموزش به بزرگسالان با روش های جدید CBT (آموزش مبتنی بر شایستگی) برگزار می شود.

ناصری امید تعداد مربیان رسمی و پیمانی فنی و حرفه ای استان را حدود 30 نفر و حق التدریسی را نیز 60 نفر ذکر کرد و گفت: با تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریسی، 140مربی به حالت پیمانی تبدیل وضعیت می شوند. او گفت: نیروهایی که تبدیل وضعیت شده اند همگی مربی هستند

وی اظهار کرد: در مراکز دولتی آوزش فنی و حرفه ای استان اکنون مشکل مربی برای برگزاری دوره های آموزشی نداریم. دوره های آموزش فن و حرفه ای در استان کرمانشاه اکنون در 22 مرکز دولتی و 350 آموزشگاه بخش خصوصی انجام می شود و در 9 ماه امسال سه میلیون و 702هزار نفر ساعت در قالب 19هزار و 116 نفر دوره در مراکز دولتی و 2 میلیون و 577 هزار نفر ساعت در قالب 11هزار و 75 نفر دوره در آموزشگاه های بخش خصوصی استان ارایه شده است.