جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

تب مدرک‌گرایی در جامعه در حال از بین رفتن است - نمایش محتوای خبر

 

 

تب مدرک‌گرایی در جامعه در حال از بین رفتن است

تب مدرک‌گرایی در جامعه در حال ازبین رفتن است

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تمرکز راه‌اندازی رشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی بر داشتن بازار کار است، گفت: به نظر می‌رسد این دانشگاه در مسیر خود دچار انحراف‌هایی شده و برخی از رشته‌های آن با نیاز جامعه و بازار کار فاصله زیادی دارند.

امید بزرگ حداد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه اهداف اولیه راه‌اندازی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بسترها و زیرساخت‌های کشور همخوانی داشت، گفت: گاه انحرافاتی در این دانشگاه بوجود آمده که سبب شده تا رشته‌های ایجاد شده در آن با آنچه که ضروت داشت، فاصله گرفت.

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: امروز رشته‌هایی در این دانشگاه بوجود آمده که ضرورت وجود آنها در دانشگاه جامع علمی کاربردی دیده نمی‌شود.

بزرگ‌حداد در ادامه رویکرد مدیریت جدید این دانشگاه را پالایش رشته‌های دانشگاه و حذف رشته‌هایی که احیانا با فلسفه و اهداف اولیه این دانشگاه فاصله دارند عنوان و ابراز امیدواری کرد: با این اقدام رشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی به اهداف اولیه خود که زمینه‌سازی ارتباط بیشتر با صنعت، بازار کار و اشتغال بوده است، بازگردد.

بزرگ‌حداد افزود: بر اساس رسالت اولیه این دانشگاه قرار بود راه‌اندازی یک رشته خاص در این دانشگاه در پی نیاز یک مرکز متقاضی باشد که البته آن مرکز هم بازاریابی لازم را در مورد نیاز به آن رشته خاص داشته باشد.

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: اگر رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی به نیازهای روز کشور نزدیک باشد، قطعا متقاضی بیشتری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تب مدرک‌گرایی در جامعه در حال از بین رفتن است، این اتفاق را اتفاق خوبی در جامعه برشمرد، چرا که روحیه مدرک گرایی می‌تواند تبعات زیادی را در جامعه در پی داشته باشد.

بزرگ‌حداد در ادامه تعداد مراکز دانشگاه علمی کاربردی در کشور را حدود 1100 مرکز دانست و افزود: حدود 500 هزار دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل هستند.