سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از ایثارگران بهزیستی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از ایثارگران بهزیستی کرمانشاه

ایثارگران بهزیستی کرمانشاه موردتجلیل قرار گرفتند

ایثارگران بهزیستی استان کرمانشاه طی مراسمی با حضور مسئولان تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز شنبه در مراسمی با حضور مشاور عالی استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران ادارات تعاون و بهزیستی از ایثارگران بهزیستی استان تجلیل به عمل آمد.

در این همایش که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن همایشات بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور ایثارگران به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما در جنگ متجاوز نبودیم و جنگ به ما تحمیل شد.

جعفر همتی افزود: در سی و یک شهریور ۵۹ رژیمی تا دندان مسلح با ۱۲ لشگر سواره و مکانیزه به ۱۲ پایگاه هوایی و زمینی ما حمله کرد و این در حالی بود که کشورما هنوز آمادگی دفاع را نداشت.

وی با تاکید بر اینکه لازم است هر سال چگونگی دفاع و عزت ماندگار رزمندگان مرور شود، اظهار داشت: ما در جنگ ۲۳۰ هزار شهید ۶۰۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده تقدیم کردیم تا شرف و عزت کشور باقی بماند.

مشاور عالی استاندار همچنین بیان داشت: در جنگ تحمیلی علی رغم اتحاد ۵۳ کشور و کمکهای مالی کشور های عربی بخصوص آل سعود، برای اولین بار دشمن نتوانست بک وجب از خاک کشور ما را مصادره کند.

همتی یادآور شد: امروز تهدید نظامی دشمنان به واسطه شهدای حرم از کشور دور شده و توانستیم ابهت ابرقدرتها را در هم بکوبیم. وی موفقیت های کشور را در عرصه تولیدات داخلی از افتخارات کسب شده دانست و تصریح کرد: همانطور که امام راحل فرمود «ما در جنگ خود ساخته شدیم»، باید این افتخار را بعنوان یک پیشانی مقدس حفظ کنیم.

این مسئول همچنین متذکر شد: قشر روحانیت قشری بود که در ۸ سال دفاع مقدس بیشترین شهید را نسبت به جمعیت آن قشر تقدیم کرد.

مشاور عالی استاندار گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از ایثارگران را وظیفه همگانی دانست و گفت: در خواست من این است که از جانبازان قطع نخاع دلجویی و بازدید به عمل آید تا مشکلات روحی و روانی آنها را از نزدیک حس کنید و فراموش نشود که اگر آنها در این وضعیت قرار دارند به خاطر دفاع از ناموس وطن بوده است.

وی در پایان یادآور شد: امروز در عرصه های سیاسی و نظامی پیشرو هستیم و تنها دغدغه مادر بخش اقتصادی و بیکاری جوانان است که امیدواریم با تدابیر خاصی گوشه ای از مشکلات برطرف شود.