سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از نقش ویژه مردم جوانرود در دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از نقش ویژه مردم جوانرود در دفاع مقدس

حسینعلی امیری از نقش ویژه مردم جوانرود در دفاع مقدس تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون پارلمانی رئیس جمهور که دیروز به جوانرود سفر کرده بود، پس از بازدید از جاده سلامت ومسیر گردشگری در جاده قدیم جوانرود به آیشه دول، و پروژه های شاخص این شهرستان گفت: مدیریت شهرستان فعالیت های خوبی انجام داده که قابل توجه است. وی گفت: پروژه جاده سلامت و مسیر گردشگری که حدود 4 و نیم کیلومتر طول دارد، منظره ای بسیار زیبا ایجاد کرده که می تواند یکی از پروژهای منحصر به فرد در حوزه سلامت و گردشگری در کشور باشد.

حسینعلی امیری سپس با اشاره به احداث پارک 40 هکتاری شهداء دفاع مقدس گفت: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز در شهرستان نسبت به متوسط کشوری پایین بوده اما با احداث این پارک سرانه فضا در شهرستان از یک متر به 8 متر و بالاتر از میانگین کشوری ارتقا پیدا می کند که این ارتقاء ارزشمند است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد؛ یکی از ویژگی های این دو پروژه مهم، استفاده از امکانات محلی، و همراهی و همدلی بین دستگاه های مختلف شهرستان جوانرود است، که این مهم با همت فرماندار شهرستان محقق شده. امیری به نقش ویژه مردم جوانرود در انقلاب هم اشاره کرد و افزود: مردم جوانرود در دفاع از سرزمین مقدس ایران و اسلام عزیز نقش ویژه ای داشته اند وهمیشه برای کشورمایه فخر ومباهات بوده و هستند، و دولت هم وظیفه خود می داند به آنان خدمت کند. حسینعلی امیری در ادامه به دغدغه خاص رئیس جمهور نسبت به مناطق مرزی، عشایری و کمتر توسعه یافته هم اشاره و تصریح کرد؛ بر همین اساس، ماه گذشته برای ایجاد اشتغال در مناطق مرزی، دولت لایحه ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: برداشت یک و نیم میلیارد دلاری را از صندوق ذخیره ارزی، به عنوان تسهیلات در مناطق مرزی داریم که این لایحه هم اکنون در مجلس است و دولت از مجلس تقاضا کرده؛ آن را در اولویت قرار دهد که امیدواریم، پس از تعطیلات نوروزی، با توجه ویژه نمایندگان، برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق ذخیره ارزی برای ایجاد اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته و مرزی کشور در دستور کارمجلس قرار گیرد