جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه رازی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه رازی

تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتردانشگاه رازی

معاون پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به رو به کاهش بودن حمایت‌های بیرونی از دانشگاه‌ها، بر لزوم حرکت دانشگاه‌ها به سمت استقلال مالی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر محمد جوشقانی در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه رازی کرمانشاه که امروز(22 آذر) در سالن شهید علیمحمدی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به در حال شکل‌گیری بودن دانشگاه‌های نسل سوم یا کارآفرین گفت: کشورهای پیشرفته به این حوزه ورود کرده‌اند و ورود کشور ما نیز در آینده نزدیک به این حوزه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

جوشقانی رسالت دانشگاه‌های کارآفرین را توسعه نوآوری و کارآفرینی عنوان و تصریح کرد: توسعه هدفمند آموزش عالی یک نیاز عمومی است که این مهم در سایه سمت و سو یافتن دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های کارآفرین دست یافتنی خواهد بود. معاون پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه دانشگاه های کنونی را دانشگاه‌های مدرن خواند و با اشاره به رو به کاهش حمایت‌های بیرونی از دانشگاه‌ها، بر لزوم حرکت دانشگاه ها به سمت استقلال مالی تاکید کرد.

جوشقانی یادآوری کرد: دانشگاه‌ها باید برای موفقیت در دروس و رشته‌های خود بازنگری کنند. وی در ادامه به ارائه گزارشی از کارهای پژوهشی انجام شده در دانشگاه رازی کرمانشاه پرداخت و اظهار کرد: سال گذشته در دانشگاه رازی کرمانشاه 15 کتاب به چاپ رسید که این آمار در شش ماهه نخست امسال هفت کتاب بوده است.

جوشقانی با بیان اینکه دانشگاه رازی کرمانشاه سال گذشته در مجموع قرارداد 22 طرح پژوهشی و فناوری با ارزش یک میلیارد و 600 میلیون تومان با نهادهای اجرایی استان منعقد کرد، ادامه داد: در هشت ماهه امسال نیز این دانشگاه قرارداد 16 طرح با ارزش یک میلیارد و 120 میلیون تومان با نهادهای اجرایی استان منعقد کرده است.

معاون پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه افزود: این آمارها در مقایسه با سال 92 که به عنوان سال مبنا در نظر گرفته شده رشد 300 درصدی داشته است.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به تعداد کتابهای خریداری شده در دانشگاه رازی کرمانشاه در سال گذشته داشت و اظهار کرد: در سال تحصیلی 95-94 حدود 9 هزار جلد کتاب به مجموعه کتب‌ کتابخانه‌های دانشگاه رازی کرمانشاه اضافه شده که این تعداد مجموع کتب موجود در کتابخانه‌های دانشگاه رازی کرمانشاه را از 260 هزار جلد به 270 هزار جلد رسانده است.

به گفته جوشقانی دسترسی دانشگاه رازی کرمانشاه به بیش از 300 پایگاه اطلاعاتی خارج از کشور و تمامی پایگاه های فارسی داخلی، توسعه فیبر نوری، توسعه شبکه بی‌سیم و... از دیگر اقداماتی بوده که در دانشگاه رازی کرمانشاه اجرایی شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه سپس اشاره‌ای هم به فعالیت‌های در دست اقدام دانشگاه رازی کرمانشاه داشت و تصریح کرد: تعمیر تجهیزات آزمایشگاه مرکزی، بهبود سیستم برق آزمایشگاه‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، به‌روز رسانی بانک اطلاعاتی، ایجاد مرکز رشد IT ، برگزاری کارگاه‌هایی در جهت ارتقای نشریات، خرید سامانه حوزه چاپ کتاب و... از جمله این فعالیت‌ها است.

جوشقانی برگزاری دو استارتاپ با موضوعات گردشگری و بازاریابی در ماه‌های آذر و بهمن را از دیگر فعالیت‌های در دست اقدام در دانشگاه رازی کرمانشاه برشمرد.

وی با بیان اینکه دومین مرکز دیتا سنتر در دانشگاه رازی کرمانشاه در حال شکل‌گیری است، ادامه داد: همچنین ارتقای مرکز محاسبات داده از دیگر اقدامات در دست اجرا در دانشگاه رازی کرمانشاه است. در پایان این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه رازی کرمانشاه تقدیر شد.