سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از کیانوش رستمی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از کیانوش رستمی

تجلیل

با برگزاری همایشی مردمی از کیانوش رستمی دارنده مدال طلای المپیک 2016 ریو تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا، منطقه کرمانشاه، طی مراسمی مردمی که به همت گروه صنعتی شکری و با حضور جمعی از مسئولین استان در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، از کیانوش رستمی دارنده مدال طلای المپیک ریو 2016 تجلیل شد.

جهانبخش شکری مدیرعامل جهان فولادغرب و بانی برگزاری این مراسم، طی سخنانی اظهارکرد: بزرگ مردانی همچون کیانوش در نزد ما امانت هستند و این وظیفه ماست که قدردانی و امانت داران خوبی باشیم.

وی ادامه داد: وقتی می بینیم یک پهلوان پرچم کشور خود را در آنسوی مرزها به اهتزاز در می‌آورد، این بالاترین حد پیروزی و قهرمانی است. شکری اظهارکرد: این وظیفه تک تک ما ایرانیان و صدالبته کرمانشاهیان است که قدردان چنین جوانانی باشیم.

شکری تصریح کرد: کیانوش برای به دست آوردن این مدال زحمت ها و رنج ها کشیده بود و من یقین داشتم که او به حقش می‌رسد. مدیرعامل جهان فولاد غرب گفت: امیدوارم مسئولین استان هم قدردان چنین جوانان و افتخارآفرینانی باشند.

بانی برگزاری مراسم تجلیل از کیانوش رستمی اظهارکرد: امیدوارم در آینده نیز بتوانیم چنین برنامه هایی را به جهت پاسداشت بزرگان شهر و دیارمان برگزار کنیم.

پدر ورزش علمی استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: افتخاری که کیانوش رستمی برای کرمانشاه کسب کرده افتخاری کم نظیر است، بنابراین باید تندیس او را ساخت و در موزه گذاشت.

دکتر جواد کریمی اظهارکرد: اولین مدال طلای تاریخ ورزش کرمانشاه در المپیک را کیانوش رستمی کسب کرده و بسیار امیدواریم که در دوره بعدی نیز بتواند این مدال ارزشمند طلای المپیک را یکبار دیگر برای مردم کشور و شهرش بیاورد.

وی ادامه داد: المپیک با هیچکدام از رقابتهای ورزشی دنیا قابل مقایسه نیست، چراکه شرایط و ویژگیهای خاص خود را دارد. پدر ورزش علمی استان کرمانشاه گفت: از سال 776 پیش از میلاد رویداد ورزشی المپیک شکل گرفته و تا به امروز به عنوان معتبرترین رویداد ورزشی جهان شناخته شده است.

کریمی با بیان اینکه امروز یک قهرمان الگوی جوانان شهر و دیار خود است، گفت: کیانوش امروز با کیانوش سه ماه پیش فرق می کند چراکه او اگر امروز در هر نقطه از این کشور و چه بسا جهان پا بگذارد همه او را می شناسند و رفتار و اعمال و لباس پوشیدنش و ... او را زیر نظر می‌گیرند. وی با اشاره به بزرگی کاری که کیانوش انجام داده، گفت: باید تندیس کیانوش را ساخت و در موزه گذاشت.

این پیشکسوت عرصه ورزش استان کرمانشاه افزود: انتظار می رود که یک سالن ورزشی مجهز به نام کیانوش رستمی در این استان ساخته شود تا نام او جاودانه شود.

البته در این راه نباید سالنی را تغییر نام دهیم بلکه باید سالنی را از ابتدا ساخت و تجهیزش کرد. وی همچنین با اشاره به آیین پهلوانی و ضرورت احیای آن در جامعه اظهارکرد: در ایران باستان پهلوان فقط کشتی گیر نبوده، بلکه کسی بوده که باید از همه دانش‌ها، فنون، هنرها و حسن خلق و ... می‌دانسته و سرآمد همگان باشد.

همچنین در ادامه این مراسم، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و چند تن از بزرگان و پیشکسوتان استان در وصف کیانوش رستمی سخنانی را بیان کردند. پرویز پرستویی بازیگر نام آشنای سینمای ایران نیز که قرار بود در این مراسم حضور داشته باشد، با ارسال پیامی ویدیویی از کیانوش رستمی تقدیر و تشکر کرد.

در پایان این مراسم از سوی گروه صنعتی شکری تندیس ویژه و 20 سکه تمام بهار آزادی به کیانوش رستمی اهدا شد.