سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

تحقق ۱۰۰ درصدی صادرات صنایع دستی در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق ۱۰۰ درصدی صادرات صنایع دستی در استان کرمانشاه

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تحقق ۱۰۰ درصدی سهمیه صادراتی استان در صنایع دستی طی امسال خبر داد.

پروانه حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین آمار از فروش صنایع دستی در استان کرمانشاه گفت: طبق آخرین آمار از سازمان مرکزی ما تا پایان بهمن ۹۵ نزدیک به ۱۶ میلیون دلار صنایع دستی استان کرمانشاه به خارج از کشور با توجه به کد تعرفه هایی که اعلام شده، صادر شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم تاپایان اسفند ۹۵ این رقم صادرات افزایش یابد، افزود: با این میزان صادرات صورت گرفته تعهد صادراتی ما در استان به صورت ۱۰۰ درصد محقق شده و صادرات صورت گرفته در اسفند مازاد بر تعهد صادراتی ما خواهد بود.

پیش‌بینی فروش ۲ میلیون دلاری صنایع دستی طی اسفند ۹۵ معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از پیش بینی فروش حداقل ۲ میلیون دلار صنایع دستی طی اسفند ۹۵ در استان کرمانشاه خبر داد.

وی بار دیگر به برنامه های این معاونت برای نوروز ۹۵ اشاره کرد و گفت: همزمان با نوروز ۹۵ در ۷۰ نقطه استان کرمانشاه نمایشگاه صنایع دستی و سیاه چادر برپا می شود که تعدادی از نمایشگاه های آن به صورت نمایشگاه های بزرگ و در محوطه های تاریخی چون طاقبستان، بیستون و... خواهد بود.