رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

تحویل 100 میلیارد تومان "تجهیزات پزشکی - نمایش محتوای خبر

 

 

تحویل 100 میلیارد تومان "تجهیزات پزشکی

تحویل

سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اختصاص 100 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به استان در طول اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، تورج شیرزادیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر وسیله مورد استفاده در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری جزیی از تجهیزات پزشکی محسوب می‌شود، گفت: در حال حاضر گردش مالی سالانه این تجهیزات در دنیا 500 میلیارد دلار است.

وی افزود: گردش مالی این تجهیزات در کشور که از مبادی قانونی وارد کشور می‌شوند نیز 2.5 میلیارد دلار در سال است.

این مسئول به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد وافزود: اجرای این طرح، تحول بسیار خوبی درتجهیزات پزشکی کشور و به ویژه استان به وجود آورد.

شیرزادیان از تحویل 100 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به استان در طول اجرای طرح تحول سلامت خبر داد و اظهار کرد: با این حجم تجهیزات بسیاری مراکز درمانی استان تا حدمطلوبی تجهیز شدند.

وی در ادامه از تجهیز کامل بیمارستان سوختگی غرب کشور تا 22 بهمن امسال خبر داد و اظهار کرد: برای بیمارستان طالقانی نیز به عنوان مرکز ترومای غرب کشور حد پنج میلیاردتومان تجهیزات خریداری شده که بخش عمده آن نصب شده و تا دو ماه دیگر تکمیل می‌شود.

شیرزادیان با بیان اینکه هشت بلوک زایمانی استان آماده تجهیز است، گفت: 80 درصد تجهیزات این بلوک‌ها راتحویل گرفته‌ایم و در مرحله نصب و راه‌اندازی قرار دارد.

این مقام مسئول همچنین از تجهیز مرکز MRI بیمارستان اسلام آبادغرب تا 22 بهمن ماه امسال خبر داد و اظهار کرد: بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان پاوه نیز 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تجهیزات آن خریداری شده و تا 22 بهمن ماه امسال نصب می‌شود.

شیرزادیان اظهار کرد: یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های رادیوتراپی دنیا نیز خریداری شده که در مرحله نصب در بیمارستان امام رضا(ع) قرار دارد و تا هفته دیگر نصب آن انجام می‌شود.

وی همچنین از برپایی همایش سراسری تجهیزات پزشکی با حضور معاون غذا و داروی وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های قطب کشور و نیز مسئولین تجهیزات پزشکی کشور در کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: این همایش 12 و 13 آبان ماه برگزار می‌شود که اطلاع رسانی آن متعاقبا انجام می‌شود.