رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

تخریب 40 درصد از جنگلهای بلوط استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تخریب 40 درصد از جنگلهای بلوط استان

مدیرکل منابع طبیعی استان از تخریب 40 درصد از جنگلهای بلوط در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل منابع طبیعی استان در نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد فرسایش خاک را مهم‌ترین عامل از بین رفتن پوشش گیاهی مراتع و جنگل‌ها دانست و گفت: میزان فرسایش خاک در کشور ۱۶ تن در هر هکتار است.

وی متوسط فرسایش خاک در استان کرمانشاه را 11.5 تن در هکتار در سال عنوان کرد و افزود: استان کرمانشاه از این نظر وضعیت بهتری در مقایسه با کشور دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان با ابراز خرسندی از نداشتن بیابان در استان اظهار کرد: بخشی از منابع طبیعی مناطق گرمسیری استان مستعد بیابانی شدن هستند و در صورت برداشت غیراصولی و عدم انجام کارهای اصلاحی و احیایی، تبدیل شدن این مناطق به بیابان در آینده دور از انتظار نخواهد بود.

شیخ ویسی با اشاره به تخریب ۴۰ درصدی جنگلهای بلوط استان گفت: کمبود رطوبت، وجود کرم چوب خوار و آتش سوزیهای وسیع از جمله دلایل اصلی تخریب این جنگل‌ها می‌باشد.

وی با بیان اینکه مردم در سالهای گذشته همکاری زیادی در زمینه اطفاء حریق با اداره منابع طبیعی داشته اند، خاطرنشان کرد: تجهیز افراد محلی به وسایل اطفاء حریق، ایجاد کشیک های شبانه روزی و راه اندازی سامانه شبانه روزی ۱۵۰۴ برای برقراری ارتباط مردم با اداره منابع طبیعی از جمله اقدامات این سازمان برای حفاظت از مراتع و جنگل‌ها است.