رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

تخریب 400 کیلومتر از راه‌های عشایری کرمانشاه در پی وقوع سیل - نمایش محتوای خبر

 

 

تخریب 400 کیلومتر از راه‌های عشایری کرمانشاه در پی وقوع سیل

تخریب 400 کیلومتر از راه‌های عشایری کرمانشاه درپی وقوع سیل

مدیر امور عشایری استان کرمانشاه با اشاره به مشکلات بوجود آمده بواسطه بارش های اخیر برای عشایر و امکانات محدود مدیریت امورعشایر در زمینه بازگشایی و مرمت راه های آسیب دیده، همکاری مسئولان و سایر ارگانهای ذیربط را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، علی اشرف آزادی به ارائه گزارشی از خسارت وارده به عشایر استان در پی جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها پرداخت و گفت: به دنبال بارش های شدید چند روز اخیر در استان کرمانشاه و جاری شدن سیلاب در مناطق مختلف، بیش از 400 کیلومتر از راه‌های عشایری و ابنیه فنی تخریب شد.

آزادی افزود: برآورد اولیه خسارت ناشی از بارندگی های شدید و وقوع سیلاب به بخش راه های ارتباطی عشایر 20میلیارد ریال و در بخش ابنیه فنی شش میلیارد ریال است.

مدیر امور عشایری استان کرمانشاه افزود: بیشترین آسیب ها مربوط به مناطق عشایری شهرستان گیلانغرب و بخش باینگان شهرستان پاوه است.

وی با بیان اینکه از روز دوشنبه در پی هشدار هواشناسی در خصوص جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها ستاد مدیریت بحران در امورعشایر تشکیل جلسه داد و تذکرات لازم  از طریق ادارات شهرستانها به عشایر داده شد، گفت: در 48 ساعت گذشته با همکاری هلال احمر و سایر ارگانهای ذیربط امدادرسانی به عشایر در مناطق مختلف صورت گرفت و خوشبختانه تلفات جانی در این زمینه حادث نشد، اما متاسفانه درمواردی دامهای عشایر تلف شدند و خسارات زیادی به علوفه دامی ذخیره شده عشایر وارد آمد.

آزادی با اشاره به مشکلات بوجودآمده و امکانات محدود مدیریت امورعشایردر زمینه بازگشایی و مرمت راههای آسیب دیده و با توجه به نزدیک بودن فصل کوچ پاییزه عشایر و نیاز ضروری این قشر مولد برای گذر از این راه ها، همکاری مسئولان و سایر ارگانهای ذیربط را خواستارشد.