جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

تخصیص ۲۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص ۲۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کرمانشاهی

تخصیص ۲۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کرمانشاهی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) استان کرمانشاه از تخصیص ۲۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کرمانشاهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، رشید جلیلیان با بیان اینکه امسال یک هزار و۸۸۲ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت در استان ایجاد شده افزود: ۲۵۹ میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال تسهیلات اشتغال از ابتدای سال تا پایان مهر ماه برای ایجاد این فرصت های شغلی به این مددجویان مجری این طرح ها اختصاص داده شده است.

وی افزود: تسهیلات اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) از محل اعتبارات داخلی امداد و منابع قرض الحسنه بانک های عامل تامین و جهت ایجاد فرصت های پایدار شغلی در اختیار مددجویان قرار می گیرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) استان کرمانشاه گفت: مددجویان دارای مهارت از تسهیلات خودکفایی کمیته امداد تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال بهره مند و این تسهیلات را با هدف ایجاد فرصت های شغلی پایدار به کار می گیرند.

جلیلیان افزود: ۲۱۴ میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال از این میزان تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل برای ایجاد یک هزار و ۴۴۱ فرصت شغلی و مابقی آن از محل اعتبارات داخلی امداد تامین اعتبار شده است.

وی تصریح کرد: تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده تا پایان مهر ماه امسال در مقایسه با تعداد این طرح ها در شهریور ماه سال جاری از رشد ۲۰ درصدی برخودار بوده است.

جلیلیان با یادآوری اینکه بیشترین فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت درشهرستان اسلام آبادغرب ایجاد شده افزود: بیش از ۱۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد۱۳۰ طرح اشتغال پایدار به مددجویان تحت حمایت در شهرستان اسلام آبادغرب اختصاص داده شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طرح های خدماتی با ۸۶۸ و دامپروری با ۸۳۴ مورد به ترتیب از اصلی ترین طرح های شغلی بوده که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه با بهره مندی از تسهیلات خودکفایی اجرا کرده اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) استان کرمانشاه تاکید کرد: سقف تسهیلات اشتغال کمیته امداد ۱۵۰ میلیون ریال است که مددجویان می توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در شهرستان ها و ارائه درخواست و محرز شدن داشتن مهارت کافی از این تسهیلات بهره مند شوند.