رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

تخصیص ۵۷۰ میلیون ریال برای تامین وسایل گرمایشی مددجویان کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص ۵۷۰ میلیون ریال برای تامین وسایل گرمایشی مددجویان کرمانشاهی

معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از تخصیص ۵۷۰ میلیون ریال اعتبار به تامین وسایل گرمایشی برای خانوارهای تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، کیومرث رحمتی پور، معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه همزمان با نخستین روزهای آغازین فصل زمستان بیش از ۵۷۰ میلیون ریال اعتبار به تامین و خرید وسایل گرمایشی برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان اختصاص داده شده، گفت: این میزان اعتباراز منابع داخلی کمیته امداد و با توجه به نگاه ویژه این نهاد به مناطق محروم و روستایی استان تامین شده است.

وی با بیان اینکه از تعداد ۴۶۷ وسیله گرمایشی اختصاص یافته به مناطق محروم استان ۵۰ درصد در دهستان های با ضریب محرومیت ۸ توزیع می شود، افزود: مابقی این وسایل نیز به روستاهای با ضریب محرومیت ۷ که عموما در مناطق مرزی و کوهستانی هستند تخصیص داده شده است.

معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: این وسایل گرمایشی شرایط ایمنی، استحکام و استاندارد لازم را دارا و به صور نفتی و فتیله ای مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با یادآوری اینکه هم اکنون بیش از ۱۴ هزار خانوار در مناطق کم برخوردار استان با ضرایب محرومیت ۷، ۶و۸ ساکن هستند، اظهار کرد: کمیته امداد در صورت اعطای کمک از سوی خیرین و نیکوکاران می تواند روستاهای فاقدلوله کشی گاز در استان را پوشش داده و یاری رسان آن دسته از نیازمندانی باشند که توانایی تهیه لوازم گرمایشی در فصل سرما ندارند.

رحمتی پور با اشاره به اینکه کمیته امداد به منظور بهبود وضعیت زندگی و سلامت مددجویان ساکن در مناطق محروم نگاه ویژه ای به این مناطق دارد، اظهارامیدواری کرد: نیکوکاران کمک های نقدی خویش را به سمت این مناطق و تامین نیازهای اساسی نیازمندان مناطق کم برخوردار سوق دهند.