جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تخصیص 27 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بزرگراه کربلا - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 27 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بزرگراه کربلا

تخصیص 27 میلیاردریال اعتبار برای تکمیل بزرگراه کربلا

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با ابراز رضایت از روند احداث بزرگراه کربلا گفت: با هدف تسریع در روند اجرای این طرح 27 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا عبدالله بهادری روز سه شنبه در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی این طرح افزود: با تلاش های صورت گرفته و تخصیص اعتبار مورد نیاز پیش بینی می شود با ادامه همین روند تا پایان سالجاری بزرگراه کربلا تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: قطعه چهارم این طرح حد فاصل روستای چشمه سفید واقع در شهرستان دالاهو تا ابتدای کمربندی این شهرستان در حال پایه ریزی است که از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار است.
وی در باره روند اجرایی قطعه پنجم بزرگراه کربلا نیز گفت: با توجه به اینکه در انجام عملیات اجرایی قطعه پنجم یعنی حدفاصل خروجی کمربندی دالاهو تا انتهای سرمیل مشکلات زیادی وجود داشت با در نظر گرفتن بخش دوم این محدوده یعنی حدفاصل خروجی سرمیل تا ابتدای روستای سرخه دیزه با تصمیم گیری و جلسات متعدد از 10 کیلومتر طول قطعه پنجم تاکنون عملیات اجرایی هفت کیلومتر آن انجام شده و مسافت باقیمانده حداکثر تا دو هفته دیگر اجرایی خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به اینکه قطعه ششم این طرح یعنی حدفاصل خروجی روستای سرخه دیزه تا ابتدای روستای حبیبوند زیرنظر قرارگاه ارتش است و بنا به دلایلی عملیات اجرایی آن متوقف شده بود درصددیم با هماهنگی های صورت گرفته در چند روز آینده مراحل اجرایی این طرح نیز آغاز شود.
بهادری با اشاره به پیشرفت 80 درصدی قطعه هفتم بزرگراه کربلا در حدفاصل روستای حبیبوند تا ابتدای روستای آسیاب قرمز گفت: تا پایان سال مالی تکمیل مسیر اسلام آبادغرب تا ورودی سرپل ذهاب و همچنین مسیر سرپل ذهاب به سمت قصرشیرین با برنامه ریزی های صورت گرفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.
بزرگراه کربلا از کرمانشاه تا قصرشیرین 170 کیلومتر طول دارد که 72 کیلومتر آن از اسلام غرب تا سرپل ذهاب بصورت دو طرفه و پرتردد است و بخشی از آن یعنی از کرمانشاه تا اسلام آباد بصورت بزرگراه هم اکنون قابل استفاده است.