سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تداوم هوای سرد تا روز یکشنبه در جو استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم هوای سرد تا روز یکشنبه در جو استان

دمای هوای استان کرمانشاه از روز دوشنبه با افزایش نسبی همراه خواهد بود.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، طی امروز و امشب هوای استان نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و بارندگی (غالباً به صورت بارش برف و عمدتاً در نواحی سردسیر و معتدل) خواهد بود.

سعید قاسمی افزود: بارش برف که در منطقه اورامانات نمود بیشتری خواهد داشت؛ بخصوص در این نواحی سبب کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد وسائط نقلیه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از امروز تا روز یکشنبه، دمای هوا (بخصوص در طول شب) به طور محسوسی کاهش یافته و شرایط را برای وقوع یخبندان و در برخی نقاط تشکیل مه (بیشتر در اوایل روز) فراهم می کند.

قاسمی با اشاره به اینکه از روز دوشنبه، دمای هوا روندی افزایشی خواهد داست، افزود: از ظهر فردا تا اواسط هفته ، بارشی برای سطح استان پیش بینی نمی شود.

این کارشناس هواشناسی اظهار داشت: سامانه بارشی 24 ساعت گذشته برای کیونان 11 سانتی متر برف و 11 میلی متر باران، پاوه 10سانتی متر برف و 8 میلی متر باران ، گواور 7 سانتی متر برف و 4 میلی متر باران ، گهواره 6 سانتی متر برف و 4 میلی متر باران و اسلام آباد غرب 5 میلی متر باران به ارمغان آورد.