جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تدوین برنامه های 5 ساله توسعه براساس سند آمایش انجام می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین برنامه های 5 ساله توسعه براساس سند آمایش انجام می شود

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: تدوین برنامه های 5 ساله توسعه براساس سند آمایش انجام می شود. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، طهمورث الیاسی در نشست خبری طرح مطالعاتی آمایش استان کرمانشاه که در سالن جلسات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: سند آمایش یک سند راهبردی توسعه بلند مدت است.

وی ادامه داد: از سند آمایش به عنوان یک سند بالادستی یاد می شود که اسناد پایین دستی و افق های برنامه ریزی کوتاه مدت بر اساس آن شکل می گیرد. الیاسی تصریح کرد: تمامی برنامه های 5 ساله توسعه استانها و کشور بر اساس نتایج مطالعات اسناد بالادستی که همین سند آمایش است، تدوین می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: اگرچه هنوز نتایج مطالعات آمایش استان به تصویب نهایی نرسیده، اما برنامه ششم توسعه استان کرمانشاه با نگاه ویژه ای به نتایج اولیه این سند آمایش تدوین شده است.

وی خاطرنشان کرد: مطالعات آمایش در واقع نتایجی کالبدی را در اختیار مدیران برنامه ریز کشور قرار می دهد تا آنها بتوانند براساس نتایج این مطالعات برای توسعه بهتر کشور برنامه نویسی کنند.

الیاسی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در تهیه و تدوین این سند آمایش استان از ظرفیت های علمی و پژوهشی استان شامل اساتید دانشگاه های مختلف این استان به خوبی استفاده شده است.

این مقام مسئول در استان کرمانشاه گفت: همچنین با انجام این مطالعات بزرگ آمایش ظرفیت سازی خوبی در استان انجام شده که در ادامه نیز بتوانیم طرح های مطالعاتی مختلف دیگری را با اتکا به توان علمی پژوهشی استان انجام دهیم. وی تاکید کرد: منابعی که در راه انجام مطالعات آمایش استان صرف شده هرگز ازدید ما هزینه نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری و یک سرمایه گذاری بنیادی است.