رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تربیت بیش از ۱۰ هزار حافظ قرآنی در استان کرمانشاه طی امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

تربیت بیش از ۱۰ هزار حافظ قرآنی در استان کرمانشاه طی امسال

تربیت بیش از ۱۰ هزار حافظ قرآنی دراستان کرمانشاه طی امسال

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از تربیت بیش از ۱۰ هزار حافظ قرآنی در استان کرمانشاه طی سال ۹۵ خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید میرزائی پیش از ظهر امروز سه شنبه در مراسم افتتاح مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که در محل مجتمع فرهنگی بعثت برگزار شد گفت: اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در راستای ترویج فرهنگ قرآنی، اجرای مسابقات قرآن و عمل به نیات امینانه واقفین اوقاف استان در مرحله شهرستانی، استانی و اعزام به مرحله کشوری را در دستور خود قرار داده است.

وی با اشاره به روند برگزاری این مسابقات افزود: قریب به ۲۰۰۰ فعال قرآنی در مرحله شهرستانی این مسابقات شرکت کردند که ۲۰۸ نفر آن امروز و فردا در رشته های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و کل، ترتیل، قرائت و اذان با یکدیگر رقابت می کنند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز مسابقات در رشته های حفظ ۵ تا ۲۰ جز و اذان و فردا هم در رشته های حفظ کل، ترتیل و قرائت برگزار می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم گفت: با عنایت به اینکه اوقاف و امور خیریه به جز مسابقات قرآن برنامه های خود را در تربیت حافظان قرآن کریم نیز تنظیم کرده است و در طی ۴ سال گذشته ۳۶ هزار حافظ قرآنی را در استان تربیت کرده است، امسال نیز تربیت ۱۰ هزار و ۶۵۰ نفر را در دستور دارد.

حجت الاسلام میرزائی با بیان اینکه استان کرمانشاه واقفین خیراندیش زیادی دارد گفت: این واقفین با ترویج قرآن باقیات و صالحات زیادی را برای خود به جای گذاشته اند و ما نیز خود را مکلف می دانیم که در اجرای امینانه نیات این واقفین عمل کنیم.

وی در پایان از تمام دست اندرکاران در روند برگزاری این مسابقات چه در مرحله شهرستانی و چه استانی تقدیر و تشکر کرد.