رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

تربیت و پرورش سرمایه اصلی هر کشور به عهده آموزش و پرورش است - نمایش محتوای خبر

 

 

تربیت و پرورش سرمایه اصلی هر کشور به عهده آموزش و پرورش است

تربیت و پرورش سرمایه اصلی هر کشور به عهده آموزش و پرورش است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کنگاور گفت: بزرگ ترین سرمایه هر کشور سرمایه انسانی آن است که آموزش و پرورش نیز پرورش دهنده این سرمایه عظیم است.

صادق رشتیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضعف در روش ارزیابی معلمان و مربیان، نبود اهرمهای تشویقی و تنبیه در سطح مدیریت منطقه یا به عبارتی محدود بودن اختیارات به علت حاکمیت سیستم مدیریت متمرکز، ضعیف بودن فرآیند نظارت و کنترل را از مهمترین مشکلات و چالشهای اجرایی شهرستان کنگاور دانست.

کمبود وسایل کمک آموزشی جدید در واحدهای آموزشی و کمبود فضای آموزشی استاندارد، پراکندگی مدارس روستایی و تدریس چند پایه در دوره ابتدایی، دیدگاه مصرفی نسبت به آموزش پرورش در بین مسوولان نیز از مواردی بود که رشتیانی به آنها به عنوان مشکلات پیش روی شهرستان اشاره کرد.
مدیر آموزش و پرورش کنگاور در ادامه گفت: دولت تدبیر و امید می تواند تنگناها و مشکلاتی را که هم اکنون آموزش و پرورش با آن مواجه است را برطرف نماید.
وی به برگزاری اجلاس سراسری مدیران آموزش و پرورش در روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: تبادل نظر و استفاده از تجربیات متقابل، ارائه راه حلها و شیوه های کارآمد مدیریتی و اجرایی، بیان نواقص و نارساییهای موجود و تصمیم سازی به منظور رفع آنها، پیگیری مطالبات آموزش و پرورش به منظور تعالی و رشد آن در تمامی زمینه ها از مهمترین نتایج این اجلاس بود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 84 هزار نفر در90 کیلومتری شرق شهر کرمانشاه و411 کیلومتری تهران واقع شده است.